• Góra Grosza - podsumowanie
     • Góra Grosza - podsumowanie

      29.11.2019

      Tradycyjnie pod koniec listopada (27.11.2019 r.) usypaliśmy Górę Grosza. Akcja ta zawsze najwięcej radości sprawia naszym najmłodszym uczniom, co widać na zdjęciach. Zebraliśmy aż 3689,41 zł. W tym 30465 jednogroszówek i 14713 – dwugroszówek. W Raporcie Szkolnym przedstawiono szczegółowo ilość poszczególnych monet zebranych w Górze Grosza. Z naszą pomocą Towarzystwo Nasz Dom po raz kolejny udzieli wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Cieszy nas postawa najmłodszych. Wśród klas, które zebrały najwięcej znalazła się zerówka i kl. 1b. Rekord pobiły klasy 8d i 5b. Gratulujemy! Chociaż nie był to konkurs. Tutaj liczył się każdy grosz! Wpłaty poszczególnych klas znajdują się w dokumencie GÓRA GROSZA 2019-PODSUMOWANIE. Sukcesem jest również udział wszystkich klas, co nie zawsze się zdarza.

      W organizacji akcji bardzo pomocni byli następujący uczniowie:

      • Zosia Żak i Zosia Fronczak z kl. 5d,
      • Maja Wasążnik i Piotr Musiał z kl. 5e,
      • Maja Oleksowicz i Julia Osiej z kl. 7c,
      • Aneta Dmochowska i Maciej Czarnecki z kl. 8d.

      Wielu uczniów zostało po lekcjach do godz. 18. Rozdzielali i pakowali monety. Widać ich pracę na zdjęciach. Wkrótce otrzymają pisemne podziękowania.

     • Międzynarodowy program edukacyjny "Global Scholars"

      13.11.2019

      W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze po raz kolejny udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Global Scholars, który został stworzony przez organizację Global Cities, Inc. Działa ona pod auspicjami fundacji Bloomberg Philantropies z siedzibą w Nowym Jorku. Program ten realizowany jest w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z dwujęzycznych klas 7.

      Prowadzące: Magdalena Sadowska i Katarzyna Sikora

      Program zapewnia współpracę między szkołami z całego świata. Uczniowie kontaktują się między sobą za pośrednictwem bezpiecznej internetowej platformy. Celem programu jest wspieranie globalnej świadomości i rozwijanie praktycznych umiejętności technologicznych i komunikatywności językowej młodzieży szkolnej. W programie udział biorą szkoły podstawowe z kilkudziesięciu miast z całego świata a do współpracy z naszą szkołą przydzielono młodzież z Barcelony i Madrytu (Hiszpania), Taipei (Tajwan), Recife (Brazylia) oraz Fort Lauderdale, Hawajów i Nowego Jorku (USA).

      Uczniowie ze wszystkich miast uczestniczących w programie komunikują się poprzez forum internetowe, pracują na tym samym programie zajęć, wymieniają między sobą doświadczenia poprzez blogi, materiały wideo i czaty oraz internetowe dyskusje. W obecnym roku szkolnym 2019/2020 hasłem przewodnim programu Global Scholars jest Nature and our cities (Natura i nasze miasta). W czasie jego trwania uczniowie poznają wpływ urbanizacji na życie ludzi i środowisko naturalne. Wypracują też rozwiązania mające na celu polepszenie jakości życia mieszkańców miast, uwzględniające ochronę środowiska naturalnego i zachowanie różnorodności biologicznej.

      Więcej informacji na stronie: https://www.globalcities.org/ lub https://www.facebook.com/GlobalCitiesOrg/

      Przedstawiamy efekty naszej pracy.

      Unit 1: Welcome to Global Scholars

      W tym roku szkolnym uczniowie dokonali już autoprezentacji w języku angielskim na platformie e-learningowej, przedstawili miasto w którym mieszkają oraz zielone miejsca w stolicy, Odpowiadali też na posty rówieśników z innych krajów. Stworzyli filmik Meet the Global Scholars prezentujący szkołę, Warszawę i ich samych.

     • „Szkoła do hymnu”

      07.11.2019

      W najbliższy piątek (8 listopada) o godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewają hymn Polski. Nasza szkoła po raz drugi włączy się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ubiegłym roku.

    • Olimpus
     • Olimpus

      04.11.2019

      Olimpus z języka angielskiego (sesja jesienna). Spotykamy się w środę 6.11.2019 r. o godz.14 (lekcja 7) w następujących salach:

      • klasy 4 i 5 - sala 33, p. Engwert
      • kl.6 - sala 34, p. Sadowska
      • kl.7 - sala 35, p. Sikora
      • kl. 8d - sala 36, p. Czerczak
      • kl. 8a, 8b, 8c- sala 37, p. Żuk i p. Marszałkowska

      Zachęcamy do wykonania archiwalnych testów, które znajdują się na stronie www.olimpus.edu.pl

    • Góra Grosza ma 20 lat!
     • Góra Grosza ma 20 lat!

      04.11.2019

      Do tej pory udało się zebrać  w ramach akcji Góra Grosza 40 646 155,02 zł! Z naszą pomocą Towarzystwo Nasz Dom udzieliło wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które korzystają z pomocy towarzystwa. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl

      W naszej szkole Górę Grosza usypujemy w środę 27.11.19. Pieniądze zbieramy w klasach do piątku 22.11.19, liczymy je i wypełniamy raporty. W poniedziałek 25.11.19 wypełnione raporty przynosimy na zebranie samorządu szkolnego. Uczniowie chętni do pomocy przy organizacji Góry Grosza proszeni są o zgłaszanie się do p. Engwert osobiście do sali 66 lub przez Librusa.