• Jesteśmy pierwszą w Polsce Szkołą Humanitarną! Ten zaszczytny tytuł otrzymaliśmy w 1996 roku z rąk Janiny Ochojskiej.

• Szkolny Klub Wolontariusza jest inicjatywą uczniów skierowaną do rówieśników, którzy chcą czynnie reagować na potrzeby innych osób np. chorych, ubogich, samotnych lub instytucji wspierających takie osoby, a także prowadzących działania na rzecz zwierząt, ochrony środowiska i klimatu.

WOLONTARIUSZAMI OPIEKUJĄ SIĘ:

• Małgorzata Rucińska-Kasprowicz
      • Anna Żukowska
      • Katarzyna Engwert-Malajkat
      • Magdalena Krzysztoń

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 168 od wielu lat biorą udział w wielu akcjach wsparcia potrzebujących, o których można przeczytać w zakładce Szkolne akcje i projekty.

CO TO JEST WOLONTARIAT? KIM JEST WOLONTARIUSZ?

Jesteście ciekawi? Jeśli tak, zachęcamy Was do zapoznania się z materiałami, które przygotowały wolontariuszki SKW

Czym_jest_wolontariat.docx

kim_jest_wolontariusz.pptx

REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

Regulamin_SK_Wolontariusza.pdf

• WOLONTARIUSZEM W NASZEJ SZKOLE MOŻESZ ZOSTAĆ:

1. Zapisując się do SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU prowadzonego przez p. Magdalenę Krzysztoń.

2. Biorąc udział w akcjach charytatywnych organizowanych przez Samorząd Szkolny (WOŚP - około 9 godzin, SZLACHETNA PACZKA - około 5 godzin, GÓRA GROSZA - około 4 godzin).
      Koordynatorem tych akcji jest p.Katarzyna Engwert

3. Pomagając młodszym uczniom w regularnym odrabianiu lekcji
      (Koordynatorem jest p.Katarzyna Engwert)

Poza szkołą można współpracować np. ze schroniskami dla psów. Miejsca te potrzebują wolontariuszy do wyprowadzania psów. Wydają również zaświadczenia o wolontariacie.