• Międzynarodowy program edukacyjny "Global Scholars"

•

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze po raz kolejny udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Global Scholars, który został stworzony przez organizację Global Cities, Inc. Działa ona pod auspicjami fundacji Bloomberg Philantropies z siedzibą w Nowym Jorku. Program ten realizowany jest w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z dwujęzycznych klas 7.

Prowadzące: Magdalena Sadowska i Katarzyna Sikora

Program zapewnia współpracę między szkołami z całego świata. Uczniowie kontaktują się między sobą za pośrednictwem bezpiecznej internetowej platformy. Celem programu jest wspieranie globalnej świadomości i rozwijanie praktycznych umiejętności technologicznych i komunikatywności językowej młodzieży szkolnej. W programie udział biorą szkoły podstawowe z kilkudziesięciu miast z całego świata a do współpracy z naszą szkołą przydzielono młodzież z Barcelony i Madrytu (Hiszpania), Taipei (Tajwan), Recife (Brazylia) oraz Fort Lauderdale, Hawajów i Nowego Jorku (USA).

Uczniowie ze wszystkich miast uczestniczących w programie komunikują się poprzez forum internetowe, pracują na tym samym programie zajęć, wymieniają między sobą doświadczenia poprzez blogi, materiały wideo i czaty oraz internetowe dyskusje. W obecnym roku szkolnym 2019/2020 hasłem przewodnim programu Global Scholars jest Nature and our cities (Natura i nasze miasta). W czasie jego trwania uczniowie poznają wpływ urbanizacji na życie ludzi i środowisko naturalne. Wypracują też rozwiązania mające na celu polepszenie jakości życia mieszkańców miast, uwzględniające ochronę środowiska naturalnego i zachowanie różnorodności biologicznej.

Więcej informacji na stronie: https://www.globalcities.org/ lub https://www.facebook.com/GlobalCitiesOrg/

Przedstawiamy efekty naszej pracy.

Unit 1: Welcome to Global Scholars

W tym roku szkolnym uczniowie dokonali już autoprezentacji w języku angielskim na platformie e-learningowej, przedstawili miasto w którym mieszkają oraz zielone miejsca w stolicy, Odpowiadali też na posty rówieśników z innych krajów. Stworzyli filmik Meet the Global Scholars prezentujący szkołę, Warszawę i ich samych.

Unit 2: Nature in our lives

Uczniowie wspólnie przygotowali i stworzyli prezentację o Parku Skaryszewskim.

Prezentacja o Parku Skaryszewskim

Unit 3: Building sustainable cities

W tej części projektu uczniowie podzieleni na grupy tworzyli projekty terenu wokół szkoły uwzględniając umiejscowienie zielonych dachów/ścian, hotelu dla owadów, kompostownika oraz ogrodu deszczowego.

Link do galerii zdjęć