• 2023/2024

    • Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym biorą udział w następujących projektach i akcjach:

      

    • Świąteczna Akcja Szkolna

    • ❤️🎁🎄🎅Dziękujemy za udział w ŚWIĄTECZNEJ AKCJI SZKOLNEJ‼️

     Przygotowaliśmy:

     🎁SZLACHETNĄ PACZKĘ - 24 szt.

     🎁PACZKI DLA DZIECI NIEWIDOMYCH W LASKACH - 52 szt.

     🎁PACZKI DLA DZIECI ZE ŚRODOWISKOWEGO OGNISKAWYCHOWAWCZEGO TPD PRZY ULICY KĘPNEJ - 18 szt.

     ❤️Za wpłaty na rzecz Szlachetnej Paczki i dla dzieci niewidomych w Laskach dziękujemy całym klasom, Radzie Rodziców i indywidualnym darczyńcom.

     ❤️Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przynieśli do sali 32 wiele potrzebnych przedmiotów i słodyczy do paczek dla dzieci z Lasek i ze Środowiskowego Ośrodka Wychowawczego.

     ❤️Nie udałoby się nam zakończyć akcji sukcesem, gdyby nie włączyły się do niej mamy naszych uczniów. Dziękujemy!

     ❤️Pomagała nam też p. Maria Rosińska - nasza była nauczycielka, która przez wiele lat zajmowała się paczkami dla dzieci w Laskach. Dziękujemy bardzo!

     ❤️Last but not least to nasi uczniowie wolontariusze! Była to grupa licząca 28 osób. Dziękujemy za pomoc w zakupach i pakowaniu paczek!

     Szczegółowe rozliczenie akcji jest do wglądu u p. Engwert.

    • Świąteczna pocztówka

    • Zapraszamy do włączenia się w akcję przygotowywania pocztówek świątecznych dla osób przebywających w szpitalu. Akcja dotyczy dzieci i ich rodziców oraz seniorów pozostających w szpitalu na święta.

     Kartka może być gotowa lub zrobiona samemu, technika wykonania dowolna.

     Kartki zbiera pani Agnieszka Zajączkowska w sali 53.

    • Góra Grosza 2023

    • Tradycyjnie w listopadzie usypaliśmy Górę Grosza na rzecz dzieci przebywających w rodzinnych domach dziecka.

     🧡Dziękujemy za udział w XXIV EDYCJI AKCJI GÓRA GROSZA 2023.

     Górę grosików na rzecz dzieci przebywających w rodzinnych domach dziecka tradycyjnie usypaliśmy w listopadzie (15.11.2023 r.)

     💰Zebraliśmy 1️⃣8️⃣1️⃣0️⃣,6️⃣1️⃣ zł!

     💰45 wolontariuszy i dwie mamy dzielnie rozdzielało grosiki, liczyło i zapakowało do 12 paczek

     💰Zebraliśmy w sumie 33444 sztuk monet

     💰Buchalteria wyglądała następująco:

     1 gr x 16808 szt. = 168,08 zł

     2 gr x 5744 szt.= 114,88 zł

     5 gr x 6315 szt.= 315,75 zł

     10 gr x 2600 szt.= 260 zł

     20 gr x 1302 szt. = 260,40 zł

     50 gr x 359 szt. = 179,50 zł

     1 zł x 242 szt. = 242 zł

     2 zł x 50 szt. = 100 zł

     5 zł x 16 szt. = 80 zł

     10 zł x 7 szt. = 70 zł

     20 zł x 1 szt.= 20 zł

     Dziękujemy wszystkim klasom za udział w akcji. Bardzo pomogliście dzieciom w rodzinach zastępczych.

     Nad zbiórką czuwała pani Katarzyna Engwert-Malajkat. 

     Towarzystwo Nasz Dom/ Our Home Association

      

    • Zbiórka pluszaków dla dzieci z CZD

    • Nasz szkoła wzięła udział w akcji zbierania pluszaków dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka i z sali wybudzeń.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się do niej włączyli.

    • Tydzień Uczniowskiej Supermocy

    • Nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie "Tydzień Uczniowskiej Supermocy". W dniach 16-20 października uczniowie wzięli udział w zajęciach, warsztatach, grach i zabawach, podczas których mieli szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony.

     Cele Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy to: lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron, zaprezentowanie uczniowskich talentów, budowanie poczucia własnej wartości, wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku, integracja zespołu/grupy/klasy.

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom. Dzięki waszemu zaangażowaniu otrzymaliśmy tytuł Placówki Odkrywców Supermocy!

   • WIEM, CO JEM

     

    Uczniowie klas drugich szkół podstawowych już kolejny raz wzięli udział w cyklu warsztatów o zdrowym stylu życia w ramach kampanii społecznej Wiem, co jem. 


    Tematyka zajęć to:

    1. Dobre śniadanie w domu i w szkole.

    2. Szanuję żywność.

    3. Wspólne drugie śniadanie.

    W ramach ostatniego spotkania przygotowali wspólnie drugie śniadanie. Koktajl z owoców, szpinaku i jarmużu; sałatka z kalarepy i brzoskwini; pasta z cieciorki z suszonymi pomidorami oraz papryka jako przekąska okazały się proste w przygotowaniu i zaskakująco smaczne! 

    Teraz drugoklasiści już wiedzą co jedzą i w jaki sposób mogą przygotowywać posiłki, aby były urozmaicone, zdrowe i smaczne.

    • 👔 Dzień Krawata 👔

    • Światowy Dzień Krawata obchodzony jest 18 października - dla naszej społeczności szkolnej była to kolejna okazja do obchodów świąt nietypowych.

     Każdy, kto przyszedł ubrany w krawat, nie był w tym dniu pytanym na lekcjach 😉 

    • 💪Tydzień Uczniowskiej Supermocy💪

    • W tygodniu od 16 do 20 października trwaTydzień Uczniowskiej Supermocy. W tym roku pod hasłem: "Jestem królem/królową swojego czasu" Wraz z wychowawcami klas uczniowie realizują przydzielone im zadania. 
     Życzymy Wam dobrej zabawy i czekamy na efekty pracy😊 
     Zespół psychologiczno - pedagogiczny

    • Kolorowy Tydzień

    • W ramach promowania zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej, 19 października ruszamy tradycyjnie z działaniami Kolorowego Tygodnia. W tym roku koncentrować się one będą wokół problemu nadwagi, ponieważ 24 października to Światowy Dzień Walki z Otyłością. Pragniemy w tym czasie zapoznać wszystkich z powszechnymi błędami w żywieniu się: przyczynami i skutkami zarówno nadwagi jak i niedożywienia. Chcemy zachęcić uczniów do podejmowania świadomych wyborów poprawiających ich zdrowie, bo lepiej zapobiegać, niż później leczyć.

     Nasze działania wsparła pielęgniarka szkolna - pani Alicja Sieradz. Dzięki jej pomocy 19 października odbędą się w sali gimnastycznej spotkania uczniów klas 6-8 z dietetykiem, zgodnie z poniższym harmonogramem:

     🔶1. godz. lekcyjna: kl 6a i 6c

     🔶2. godz. lekcyjna: 6b i 8a

     🔶3. godz. lekcyjna: kl 7c i 8b

     🔶4. godz. lekcyjna: kl 7a i 7b

     💪W piątek 20 października zostaną przedstawione wyniki badania wskaźnika BMI uczniów naszej szkoły dla różnych przedziałów wiekowych.

     💪W poniedziałek 23 października zapoznamy wszystkich z pojęciem wskaźnika BMI. Na wszystkich dłuższych przerwach będzie można zważyć się i zmierzyć swoją wysokość, by przy wsparciu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i wybranych uczniów móc obliczyć wartość wskaźnika i sprawdzić, czy nasza waga mieści się w przewidywanych normach wiekowych.

     💪We wtorek 24 października na dłuższych przerwach na stanowiskach na korytarzach, pod opieką nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i wybranych uczniów, będzie można spróbować ułożyć zdrowe dzienne menu zaspakajające potrzeby dzieci i młodzieży szkolnej tak, by nie przekroczyć limitu dziennego kalorii. Może okazać się, że nie wystarczy miejsca na niezdrowe chipsy, słodkie napoje czy czekoladowe batony

     Wiedza zdobyta w czasie spotkań z dietetykiem będzie pomocna w organizacji warsztatów żywieniowych przygotowanych przez ochotników z klas 1-8, które odbędą się 25 października w sali gimnastycznej.

     Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcje!

     Zespół Przyrodniczy

     Można włączyć się pomagając jako wolontariusz przy ważeniu i mierzeniu, konkursach układania zdrowego dziennego menu oraz wykonując plakaty na proponowane tematy ( lista poniżej), lub własnego pomysłu zaakceptowane przez nauczyciela.
     Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach żywieniowych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli przedmiotów przyrodniczych lub wychowawców klas ( trzeba określić w jakiej formie chcecie się włączyć).


     Propozycje tematów do realizacji jako teoretyczne ( na plakaty) lub praktyczne ( warsztaty walki z otyłością na sali gimnastycznej:
     1.Ankieta o zdrowym żywieniu i stylu życia przygotowana, przeprowadzona przez uczniów
     2. Indeks glikemiczny
     3. Jak spalać kalorie
     4. Czy cukier jest zdrowy?
     5. Zdrowsze zamienniki składników w deserach
     6. Zdrowe desery i przekąski
     7. Co to znaczy zdrowy styl życia
     8. Anoreksja i bulimia
     9. Choroby towarzyszące nadwadze i otyłości
     10. Co i ile powinien jeść nastolatek?
     11. Ile jest cukru w 100 gramach/ ml popularnych przekąsek / napojów
     12. Niezdrowe nawyki żywieniowe
     13.Szybkie i zdrowe pierwsze i drugie śniadania
     14. Co to znaczy być FIT?
     15. BIO, EKO.. Czy to ma znaczenie?
     16. 1Chlorofil - skarb w warzywach zielonych
     17. Karoten - prezent od marchewki
     18. Życiodajna woda wodorowa

    • Kulturalna szkoła na Mazowszu

    • Klasa 2c, 2b i 4c realizują program "Kulturalna szkoła na Mazowszu", którego celem jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. 

     Program umożliwia grupom szkolnym korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

   • 💛 Pola Nadziei 2023 💛

    Uczniowie klasy 5c, jako pierwsza z trzech klas, zasadziła cebulki żonkili 💛🌱

   • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

    2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Data nie jest przypadkowa, jest to data urodzin Mahatmy Ghandiego - przywódcy indyjskiego ruchu niepodległościowego, pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy. W związku z tym dniem uczniowie klas 1-3 podczas zajęć z wychowawcami rozmawiali o tym jak radzić sobie, gdy dotyka nas przemoc lub jak można pomóc osobom, które przemocy doświadczają. Na lekcjach powstały piękne plakaty-Kodeksy przeciwko przemocy, które można podziwiać na korytarzu szkolnym. Wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza z klas starszych wykonały plakaty dotyczące tego święta.

   • Klasa 3b realizuje projekt edukacyjny z Uniwersytetu Dzieci :"W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?"

     

    Podczas zajęć w ramach projektu uczniowie prowadzić będą doświadczenia i obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznają planety Układu Słonecznego, spróbują zaobserwować spadające gwiazdy oraz dowiedzą się, czym są strefy czasowe. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmocnią umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwiną swoją ciekawość.

   • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

    EUROPEAN DAY OF LANGUAGES FESTIVAL 

    Nasza szkoła w roku szkolnym 2023/24 będzie realizować ogólnopolski projekt edukacyjny - European Day of Languages Festival
    Dzięki projektowi nasi uczniowie:
    💙💛 poszerzą swoją wiedzę o językach Unii Europejskiej i poznają niesamowite ciekawostki,
    💙💛 wezmą udział w angażujących grach i zabawach,
    💙💛 będą mieli okazję uczestniczyć w tematycznych lekcjach oraz warsztatach kreatywnych.
    💙💛wezmą udział w wydarzeniach, które przybliżą kulturę krajów Unii Europejskiej.

    Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. Tego zadanie podjęli się uczniowie klas 7 i 8 organizując gry i zabawy językowe. Uczniowie zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przez radio węzeł przez zapowiedzi w 6 językach: angielskim, niemieckim, francuskim, ukraińskim, węgierskim i hiszpańskim.

    Podczas Europejskiego Dnia Języków uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zabawach nie tylko podczas przerw, ale także w czasie lekcji języków obcych. Przedstawiamy fotorelację z pracy w grupach na języku angielskim w klasie 5b 👇👇👇👇

    Nie możemy nie wspomnieć o lekcjach języka niemieckiego! Tam też się sporo działo! 👇👇👇👇

   • ZBIERAM TO W SZKOLE

    Zużyte baterie przynieś do szkoły zamiast wyrzucać do śmietnika! Poddane recyclingowi mogą uczynić jeszcze wiele dobra!

    więcej tu:

    https://www.zbieramtowszkole.pl/

    https://www.facebook.com/zbieramto/