• Wydłużenie terminów rekrutacji

30.03.2020

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych. Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br. Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00. Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych. Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście. Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.

Anna Tkaczyk

• Informacja Dyrektora Szkoły

Szanowni Państwo,

zachęcam do codziennego otwierania wiadomości w dzienniku elektronicznym – w ten sposób nauczyciele przekazują uczniom informacje, materiały i linki do pracy w domu.

Proszę o mobilizowanie dzieci do wykonywania prac zleconych przez nauczycieli.

Jednocześnie przypominam o konieczności pozostania w domu – należy wykluczyć spotkania z kolegami oraz wspólne zabawy na boisku i placach zabaw.

Anna Tkaczyk

12.03.2020

Informujemy, że kwota za niewykorzystane obiady w miesiącu marcu będzie automatycznie odliczana przy płatnościach za kwiecień. Dotyczy dni 12-25.03.2020 r.

• Komunikat Dyrektora Szkoły

11.03.2020

Szanowni Państwo,

decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje zawieszone.

• 12 i 13 marca br. to dni, w których w szczególnych sytuacjach szkoła zapewni opiekę dzieciom;
            • od 16 marca (poniedziałek)  w szkole nie ma żadnych zajęć (nawet opiekuńczych);
            • na dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni, szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
            • należy rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń;
            • należy dopilnować, aby dziecko nie przebywało w  miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi (np. kino, komunikacja publiczna, teatr, centra handlowe);
            • należy śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Nauczyciele będą się komunikować z uczniami poprzez dziennik Librus, przesyłać materiały do pracy w domu.

Prosimy zachęcać dziecko do samodzielnej pracy i nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole, dopilnować, aby korzystało z przesyłanych materiałów i wykonywało polecenia nauczycieli.

Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę, dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Więcej informacji można pozyskać ze strony MEN:

Anna Takczyk

• Nietypowa lekcja języka angielskiego

11.03.2020

3 marca uczniowie klas 6a i 3a doświadczyli nietypowej lekcji języka angielskiego. Przeprowadzili ją wolontariusze z USA z organizacji non-profit Greenheart Exhange, która oferuje programy wymiany kulturowej. Podczas tej lekcji nasi uczniowie mieli nie tylko kontakt z native speakerami, ale także poznali różnice między brytyjską, a amerykańską wersją języka angielskiego, a także dowiedzieli się ciekawostek na temat kultury amerykańskiej.

• Loteria szkolna

02.03.2020

Szanowni Rodzice,

we wtorek 3.03.2020 r. organizujemy loterię szkolną na rzecz leczenia Asi Czajkowskiej - córki koleżanki naszej nauczycielki pani Magdaleny Krzysztoń.

Szczegóły dotyczące zbiórki i leczenia znajdują się na stronie siepomaga.pl.

Zostało tylko 7 dni do zebrania 79 tys. Chcielibyśmy bardzo uzbierać tę sumę, w przeciwnym razie dziewczynka będzie kaleką do końca życia. Prosimy o przekazanie tej informacji znajomym. Liczy się każda wpłata, nawet najmniejsza. Dziękujemy za przynoszone fanty. Zadecydowaliśmy, że los będzie kosztował 5 zł. To chyba nie jest wygórowana cena, gdyż fanty są dużo więcej warte. Mamy bardzo dużo dobrych książek, biżuterię, maskotki. Każdy los wygrywa. Czy możecie Państwo przypilnować, żeby każde dziecko miało we wtorek przy sobie 5 zł? Losy będą sprzedawane na przerwach, a odbiór prezentów w sali 66 od godz. 8.45 do 16. Dotyczy to oczywiście tych rodzin, które mogą i chcą wesprzeć naszą akcję. Liczymy na Państwa pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Opiekunka samorządu szkolnego.

Katarzyna Engwert

• Zaproszenie na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”

02.03.2020

Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.

Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:

• Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
            • Ekonomia i Handel
            • Transport i Drogownictwo
            • Budownictwo
            • Nowe Technologie
            • Usługi
            • Fotografia i Multimedia

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy odwiedzą giełdę będą mogli uzyskać informacje na temat różnych zawodów oraz zapoznać się ze specyfiką nauczania danego zawodu. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczą się już danego zawodu a także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.

Zwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje - prezentacje multimedialne, gry edukacyjne i filmy przygotowane przez szkoły zawodowe.

Zapisy będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznej rejestracji  pod adresem: gieldazawodow.wcies.edu.pl od 25 lutego od godz. 9.00 do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem.

Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00