• Kolorowe przybory szkolne leżące na zeszycie.
          • Nauczanie hybrydowe od 26 kwietnia 2021 r.

23.04.2021

Od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r., zgodnie z Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie Nr 18.2021 z dnia 23 kwietnia 2021 r., uczniowie klas 1-3 wracają do szkół według schematu:

Tydzień od 26.04 do 30.04.2021 r.

• kl. 1c, 2a, 2b, 3b, 3c mają lekcje stacjonarne w szkole,
            • kl. 1a, 1b, 2c, 3a mają lekcje w systemie zdalnym.

W kolejnym tygodniu będzie odwrotnie.

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
          • Narodowy Spis Powszechny

23.04.2021

W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r., otrzymaliśmy pismo z prośbą o rozpowszechnienie. Poniżej jego treść.

Szanowni Państwo,

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe i dostępem do sieci internetowej.

Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

• Logo Dnia Ziemi

Samorząd Szkolny przypomina, że 22.04.2021 r. obchodzony jest Dzień Ziemi.
            Pamiętajmy o segregowaniu śmieci, o zużywaniu jak najmniejszej ilości plastiku oraz o tym, że w naszej szkole zbieramy plastikowe nakrętki na rzecz rehabilitacji 8-letniej Natalki. Nakrętki przynosimy do szkoły po zakończeniu nauczania zdalnego.

Polecamy stronę Polskiej Akcji Humanitarnej www.pah.org.pl, gdzie m.in. przeczytamy:
            „W tym roku bijemy na alarm, ponieważ w wyniku coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych, będących następstwem zmian klimatu, miliony ludzi muszą uciekać ze swoich domów. Zmiany klimatu nie są równie gwałtowne i dotkliwe na całej Ziemi. Większość ekstremalnych zjawisk pogodowych ma miejsce w biedniejszych krajach południa, które w niewielkim stopniu się do nich przyczyniają. Dla wielu z tych państw jest to dodatkowy, bardzo silny szok.”

• Grafika - kwiat żonkilu, napis 19 IV 1943 Powstanie w Getcie Warszawskim
          • Akcja Żonkile

18.04.2021

Jak co roku nasza szkoła upamiętni rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. 19 kwietnia 2021 roku przypada 78. rocznica wybuchu powstania. W tym dniu społeczność szkolna uczestniczyć będzie w akcji Żonkile, polegającej na przypieciu do ubrania papierowego kwiatu żonkila. Organizatoerm akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

• Kwiat żonkila
          • Pola Nadziei

18.04.2021

Wiosną przyroda budzi się do życia czego efekty widać również przed naszą szkołą. Żonkile zasadzone jesienią w ramach akcji "Pola Nadziei", właśnie rozkwitły, upiększając tym samym szkolne podwórko. Coroczne uczestnictwo w tej akcji pozwala nam pomagać potrzebującym, przebywającym w hospicjach. Dzięki zaangażowaniu naszego samorządu i Pani Katarzyny Engwert-Malajkat, rośnie wśród uczniów świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

• Grafika - rakieta lecąca w kosmos, napis Uniwersytet Dzieci
          • Uniwersytet Dzieci

18.04.2021

W bieżącym roku szkolnym klasa 3b, wych. Lucyna Dębicka, po raz kolejny bierze udział w programie Uniwersytetu Dzieci. Po realizacji ubiegłorocznego projektu: "Ekologia. Jak chronić środowisko?",  uczniowie pod kierunkiem wychowawcy realizują projekt: "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?"