• kolorowe kredki
     • Zamiast kwiatka niosę pomoc

      24.06.2021

      Szanowne Uczennice, Szanowni Uczniowie, Szanowni Rodzice,

      zachęcamy do udziału w akcji PAH-u "Zamiast kwiatka niosę pomoc". Zamiast kupować kwiaty i czekoladki nauczycielom na koniec roku zachęcamy do zaangażowania się w pomaganie ludziom w Somalii. Sytuacja w Somalii jest bardzo niestabilna. Trudne warunki, spowodowane wieloletnim konfliktem, wzmaga wymagający klimat regionu. Ludność cywilna potrzebuje pomocy humanitarnej: brakuje stałego dostępu do wody i pożywienia.PAH od lat buduje tam studnie i edukuje miejscową ludność. Edukacja i rozwój są dla PAH bardzo ważne, dlatego tworzy i szkoli tzw. komitety wodne, które są odpowiedzialne za obsługę i konserwację infrastruktury wodnej. Aby zapewnić odpowiednie warunki do nauki dla dzieci, dba o stały dostęp do czystej wody w szkołach. 

      Po raz trzeci zachęcamy naszą społeczność szkolną do wpłat na w/w cel. Tytuł Szkoły Humanitarnej zobowiązuje nas do takich działań!Słyniemy z tego, że zawsze chętnie angażujemy się w akcje charytatywne! Na stronie: Pomagamy.pl/4149 została założona nasza zbiórka. Wystarczy wejść na tę stronę i wpłacić nawet najmniejszą sumę. 

      Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików zachęcających do wzięcia udziału w akcji.

      https://youtu.be/IWgsW71Do2Y

      https://youtu.be/ROiDy3AnaFg

      https://youtu.be/Pn3FpmVzoKU

    • stos książek
     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

      20.06.2021

      Informujemy, że zakończenie roku szkolnego dla klas 8 odbędzie się 24 czerwca 2021 r. godz. 17:00. Odbiór świadectw w piątek 25 czerwca 2021 r. w godz. 8:00 do 9:00 (zgodnie z ustaleniami z wychowawcą).

      Zakończenie dla pozostałych klas odbędzie się 25 czerwca 2021 r. według harmonogramu:

      • klasy 1-3, godz. 8.30
      • klasy 4-5, godz. 10.00
      • klasy 6-7, godz. 11.30
    • Dziewczynka przy tablicy
     • "W kosmos z klasą..."

      15.06.2021

      W roku szkolnym 2020/2021 klasa 3b pod kierunkiem wych. Lucyny Dębickiej zakończyła udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje Wszechświat?" 

      Podczas kreatywnych zajęć uczniowie rozwinęli krytyczne myślenie, kreatywność i umiejętność pracy projektowej, kształtowali również kompetencje społeczne i emocjonalne.

    • Plakat
     • Happening z okazji powrotu do szkoły

      10.06.2021

      Po trudnych 7 miesiącach nauki zdalnej, wszyscy spotkaliśmy się wreszcie w szkole. Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji w dniu 31.05.21 krótki happening, który odbył się o godz. 12.15. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę Sing for the Climate (Zaśpiewajmy dla Klimatu) - treść dotyczyła troski o naszą planetę. Trwała 3 minuty i 27 sekund.

      Uczniowie zapoznali się z tą piosenką na ostatnich zdalnych lekcjach j.angielskiego. Ze względu na reżim higieniczny nie mogliśmy wyjść razem na boisko, dlatego głośno zaśpiewaliśmy w klasach przy otwartych oknach i drzwiach.

      W 2012 roku piosenkę tę śpiewała cała Europa. Był to wokalny rodzaj manifestacji, silniejszy niż petycje i demonstracje. Zaśpiewaliśmy o tym, że żyjemy na planecie, która ma problem do rozwiązania, że od dzisiaj musimy budować lepszą przyszłość.

      We’re on a planet

      That has a problem

      We’ve got to solve it, get involved

      And do it now now now

      We need to build a better future

      And we need to start right now

      Uczyńmy ziemię bardziej zieloną.

      Uczyńmy ziemię czystszą.

      Make it greener.

      Make it cleaner.

      Melodia, prawdopodobnie znana większości, jest motywem muzycznym serialu Dom z Papieru. Pieśń „Bella Ciao” powstała w 1942 roku. Była pieśnią włoskich partyzantów antyfaszystowskich. Melodia do niej została zapożyczona z pieśni ludowej śpiewanej przez najemnych robotników rolnych.

      Filmy z wydarzenia można obejrzeć klikając linki poniżej.