• Serduszko WOŚP
     • WOŚP 2022

      29.11.2021

      Szanowni uczniowie zainteresowani Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, sztab Orkiestry w IV LO, z którym współpracowaliśmy od kilku lat z powodu pandemii w tym roku nie będzie działał.Z trudem, ale znalazłam sztab zorganizowany przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej przy ul. Grochowskiej 316/320, który nas przyjmie. Otrzymamy od niego 14 identyfikatorów, oznacza to, że tylko 56 uczniów z naszej szkoły będzie mogło kwestować na ulicach w niedzielę 30.01.22 (w 14 grupach czteroosobowych). Zwykle było nas około 100 osób. Zwracam uwagę, że 30.01.22 to początek naszych ferii zimowych. Część z was na pewno wyjeżdża. Proszę o utworzenie czteroosobowych zespołów, przesłanie mi przez Librus imion i nazwisk ze wskazaniem lidera grupy, który otrzyma identyfikator. Zaświadczenie o udziale w WOŚP otrzymają wszyscy członkowie zespołu. Ponieważ jesteście niepełnoletni, kwestować możecie w towarzystwie osoby dorosłej. Jej dane proszę mi również przysłać.

      PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE PONIŻSZE INFORMACJE: 

      IDENTYFIKATORY BĘDZIE TRZEBA WYGENEROWAĆ NA STRONIE https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ KONTO MUSZĄ ZAŁOŻYĆ NA TEJ STRONIE WASI RODZICE, PODAJĄC RÓWNIEŻ WASZE DANE. DO WYGENEROWANIA IDENTYFIKATORA POTRZEBNE BĘDZIE WASZE ZDJĘCIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ I KOD (TOKEN), KTÓRY OTRZYMACIE ODE MNIE. NALEŻY PRZY TYM SPRAWDZIĆ, CZY ZOSTALIŚCIE PRZYPISANI DO SZTABU PRZY UL. GROCHOWSKIEJ 316/320. Czekam na Wasze zgłoszenia. Do końca tygodnia musimy wygenerować identyfikatory, które odbierzecie w sztabie wraz z puszkami 30.01.22.

    • Logo Ratownicy czytelnictwa
     • Ratownicy czytelnictwa w akcji!

      25.11.2021

      Jak zachęcić do działania? Przykładem własnym. Tak też czynią uczniowie kl. IV-VIII, którzy głośno czytają młodszym koleżankom i kolegom. Działanie zaplanowano na cały rok, a do każdego miesiąca przypisano określony gatunek literacki lub tematykę. Listopad to miesiąc komiksu, stąd piątoklasiści umilali czas bywalcom świetlicy głośną lekturą Asteriksa w Hiszpanii. Zaprezentowano też inne pozycje z tej serii. Ponadto przedstawicielka grona uczniowskiego odwiedziła bibliotekę publiczną w celu zapoznania się z tamtejszą ofertą komiksową. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, a po więcej przygód Asteriksa i nie tylko zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej oraz biblioteki publicznej przy ulicy Meksykańskiej!