• Pies za ogrodzeniem z siatki
     • Dawać czy brać? Oczywiście, że DAWAĆ!

      21.03.2022

      W zeszły piątek, po trzech tygodniach zbierania karmy dla zwierząt z ukraińskich schronisk, zakończyliśmy pierwszą część naszej szkolnej akcji. Ponad 130 kg jedzenia przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, a konkretnie warszawskiemu oddziałowi tej organizacji.T
      owarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało założone w 1864 roku, po upadku powstania styczniowego. Była to druga na świecie tego typu organizacja (po Brytyjskim - Królewskim Towarzystwie) i pierwsze w Polsce stowarzyszenie społeczne działające w sposób ciągły i zorganizowany. Jednym z założycieli Towarzystwa był Adolf Dygasiński. Współpracowali z nim: Aleksander Świętochowski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski i wielu innych wybitnych Polaków.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się w tę szczególną akcję. Dziękujemy klasie 6B za liczenie i noszenie kilogramów! Zwierzaczkom życzymy SMACZNEGO!

    • flaga Ukrainy na której narysowane są serca
     • Pomoc zwierzętom

      16.03.2022

      Drodzy Uczniowie i Rodzice,
      nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z ukraińskich schronisk, które dzięki wielu organizacjom przyjeżdżają już do Polski. Zwierzęta tak jak i ludzie są wystraszone, ogłuszone wojną, nieufne, czasem wymagają leczenia, a na pewno każde z nich niezwykle potrzebuje miłości i bezpieczeństwa. Aby pracownicy i wolontariusze schronisk i organizacji pozarządowych mogli skutecznie pomagać takim zwierzętom, należy stworzyć im do tego warunki. Dlatego zwracamy się z prośba do wszystkich Rodzin, o rozważenie adopcji pieska lub kotka ze schroniska, co pozwoli na zwolnienie miejsc dla nowoprzybyłych zwierząt ukraińskich. Będą one musiały przejść długotrwałą terapię, zanim same będą mogły trafić do adopcji.To trudna, ale bardzo ważna i bardzo potrzebna dzisiaj decyzja.Cały czas, na ten sam cel, zbieramy też karmę dla zwierząt - sala 35. Dziękujemy za to co już, prosimy o więcej.

    • flaga Ukrainy na której są narysowane serca
     • Pomoc Ukrainie

      16.03.2022

      Szanowni Rodzice,
      bardzo dziękujemy za gotowość pomocy i pomysły na zorganizowanie zbiórek różnych przedmiotów potrzebnych w Ukrainie. W szkole nie jesteśmy w stanie zorganizować dużych zbiórek. Mniejsze tak. Obecnie prowadzimy zbiórkę powerbanków, które zostaną zawiezione na granicę. 
      Poza tym, będziemy opiekować się naszymi nowymi uczniami z Ukrainy, sprawdzać czego potrzebują. Wtedy liczymy na Państwa pomoc. Nie będziemy jednak ogłaszać zbiórki ogólnoszkolnej. Proponujemy organizować pomoc w poszczególnych klasach. 
      Informujemy również, że najbliższy PUNKT POMOCY UKRAINIE znajduje się w LO im. Mickiewicza.

    • Chłopiec piszący prace
     • Konkurs IDIOMANIAC

      10.03.2022

      Zapraszamy uczniów kl 4-8 do udziału w konkursie IDIOMANIAC.Jego celem jest nauka przez zabawę. W języku angielskim idiomy, przysłowia i inne wyrażenia są ważną częścią codziennej wypowiedzi. Czynią ją żywszą, bardziej obrazową, często rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swojemu dowcipnemu brzmieniu. Idiom, jest to wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć senes idiomów w sposób dosłowny, dobrze jest zapoznać się ze znaczeniem i zastosowaniem każdego z nich. Nauka idiomów to także świetna zabawa! Znajomość idiomów oraz wyrażeń idiomatycznych sprawi, że Twój angielski stanie się bardziej płynny.  Do not hesitate and give it a try!!

      REGULAMIN KONKURSU:

      1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej ilustrującej idiom angielski wraz z zamieszczeniem na niej samego idiomu.
      2. Konkurs jest adresowany do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych.
      3. Prace należy wykonać w formacie: A4 lub A3 techniką dowolną.
      4. Każdy z uczniów może złożyć jedna pracę.
      5. Oceniane będą: pomysłowość, walory artystyczne, poprawność językowa, samodzielność.
      6. Prace można przynosić nauczycielom jęz. angielskiego do 12.04.

      Serdecznie zapraszamy do udziału!