• Grafika - kwiat żonkilu, napis 19 IV 1943 Powstanie w Getcie Warszawskim
     • Akcja Żonkile

      18.04.2021

      Jak co roku nasza szkoła upamiętni rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. 19 kwietnia 2021 roku przypada 78. rocznica wybuchu powstania. W tym dniu społeczność szkolna uczestniczyć będzie w akcji Żonkile, polegającej na przypieciu do ubrania papierowego kwiatu żonkila. Organizatoerm akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

    • Kwiat żonkila
     • Pola Nadziei

      18.04.2021

      Wiosną przyroda budzi się do życia czego efekty widać również przed naszą szkołą. Żonkile zasadzone jesienią w ramach akcji "Pola Nadziei", właśnie rozkwitły, upiększając tym samym szkolne podwórko. Coroczne uczestnictwo w tej akcji pozwala nam pomagać potrzebującym, przebywającym w hospicjach. Dzięki zaangażowaniu naszego samorządu i Pani Katarzyny Engwert-Malajkat, rośnie wśród uczniów świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

    • Grafika - rakieta lecąca w kosmos, napis Uniwersytet Dzieci
     • Uniwersytet Dzieci

      18.04.2021

      W bieżącym roku szkolnym klasa 3b, wych. Lucyna Dębicka, po raz kolejny bierze udział w programie Uniwersytetu Dzieci. Po realizacji ubiegłorocznego projektu: "Ekologia. Jak chronić środowisko?",  uczniowie pod kierunkiem wychowawcy realizują projekt: "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?"

    • Koszyczek wielkanocny, a w nim: jajka, babka, baranek, chleb. Całość przystrojona zielonymi gałązkami bukszpanu.
     • Świąteczne życzenia od Pani Dyrektor

      31.03.2021

      Wielkanoc to czas refleksji i zadumy nad sensem życia, ale także szczególny czas wiary, nadziei i miłości. Życzmy sobie nawzajem, by nadchodzące święta przyniosły nam radość, spokój, życzliwość. Niech budząca się do życia przyroda doda nam sił, by stawić czoła trudnej codzienności. Zdrowia, pogody ducha, wytrwałości, optymizmu.

      Wesołych Świąt!

    • Flaga Wielkiej Brytanii
     • XX Festiwal Piosenki Angielskiej

      24.03.2021

      Z przyjemnością ogłaszamy wyniki XX Szkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej po raz pierwszy zorganizowanego w wersji online. Od 21 lat witamy w naszej szkole wiosnę śpiewając po angielsku. Wyjątkiem była poprzednia, pandemiczna wiosna.

      18.03.21 przedstawiciele samorządu stanowiący jury w składzie: Aleksandra Ambrozik kl. 4a, Iga Dźwigała kl. 8b, Fryderyk Gzowski kl. 5a, Franciszek Konopacki kl. 6e, Martyna Łochowska kl. 6d, Marta Materny kl. 8b, Masza Mielnicka kl. 4a, Julia Osiej kl. 8c, Antoni Pacyna kl. 6b,Dominik Wasilewski kl. 6c, Joanna Więch kl. 6c, Sofija Ziółkowska kl. 6c i Zofia Żak kl. 6d z przyjemnością obejrzeli nagrania 10 piosenek wykonanych przez 12 wykonawców. Wybór był trudny, gdyż poziom wykonawczyń był bardzo wysoki.

      Obrady jury zakończyły się następującym werdyktem:

      Klasy 1-3

      W kategorii solistów zwyciężyła Oliwia Setniewska z kl.1a, która zaśpiewała piosenkę „Dance monkey”.

      W kategorii duetów pierwsze miejsce zdobyły dziewczynki z kl. 2b Wiktoria Borawska i Maja Naklicka z piosenką „Where is my skateboard”. Duże wrażenie na jury zrobiły trzy śliczne pieski obecne podczas nagrania.

      Drugie miejsce przypadło duetowi z kl. 3b. Wiktoria Jankowska i Matylda Turyk wykonały piosenkę „Let me love you”

      Klasy 4-6  

      Pierwsze miejsce zajęła Ania Rogalska z kl. 6d, która profesjonalnie wykonała utwór” You don’t even know me”

      Drugie miejsce ex aequo zajęły: Sofia Mihirich z kl. 6b z piosenką „Wrapped up” i Weronika Wilk z kl. 6a z piosenką „Never ending story”.

      Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Kamilla Borkowski z kl. 6a z piosenką „Perfect Strangers” i Maria Czajkowska z kl. 5b z piosenką „All of me”.

      Klasy 7-8

      Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Kikoła z kl. 7c, która grając na ukulele wykonała piosenkę „Clouds”.

      Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Kędziorek z kl. 7c z piosenką „Malibu”.

      Wszystkom wykonawczyniom GRATULUJEMY!

      Dyplomy otrzymałyście w Teamsach. Mamy nadzieję zobaczyć Was w przyszłym roku na festiwalu na żywo.  Liczymy również na udział chłopców.

      Wszyscy zainteresowani tegorocznym festiwalem mogą obejrzeć relację z występów  w filmie poniżej zmontowanym przez Sofiję Ziółkowską z kl. 6c (film dostępny po zalogowaniu się na konto eduwarszawa). 

      Bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony w ten projekt.

      Katarzyna Engwert-Malajkat

    • Kolorowe skarpety na stopach, napis 21. marca Światowy Dzień Zespołu Downa
     • 21. marca - dzień Światowy Dzień Zespołu Downa

      22.03.2021

      Zespół Downa to zespół wad wrodzonych. Syndrom charakteryzuje się m.in. niepełnosprawnością intelektualną, czy charakterystycznymi zmianami w wyglądzie. Oprócz tego w przebiegu wady występuje szereg zaburzeń w budowie i funkcjonowaniu organizmu. 

      Światowy dzień zespołu downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Święto to nazywane jest także dniem kolorowej skarpetki, ponieważ kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami chorymi. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią 21-ego chromosomu. Celem obchodzenia tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.  

      Obalanie stereotypów związanych z zespołem downa: 

      https://www.youtube.com/watch?v=jJEzFqWkXNo

      Antonina Luśtyk, klasa 7d

    • Logo Instaling, buźka, dymi w kolorach flag Polskiej i Brytyjskiej
     • InstaLing

      01.03.2021

      Dwie nauczycielki języka angielskiego p. Agnieszka Żuk i p.Katarzyna Engwert wdrożyły w roku szkolnym 2014/15 w swoich klasach innowacyjny system szybkiej nauki słówek przy pomocy aplikacji Insta.Ling. Do tej pory z powodzeniem korzystają z tej metody.

      Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela,  uczniów i rodziców.

      Insta.Ling jest narzędziem ułatwiającym edukację uczniom - redukuje czas potrzebny na zapamiętanie słówek aż o 80%! (dzięki inteligentnym algorytmom, opartym na krzywej zapominania).

      Badania pokazują, że uczniowie, którzy nie mają podpiętego konta rodzica pracują znacznie mniej systematycznie. Dlatego zachęcamy rodziców do utworzenia swoich kont w Instalingu.

      Uczniom bardziej zaawansowanym rodzice mogą wykupić opcję Premium za 10 zł miesięcznie, dzięki czemu dziecko będzie miało możliwość poszerzania słownictwa ponad podstawę programową.

      Link do strony: www.instaling.pl

    • Festiwal Piosenki Angielskiej
     • Festiwal Piosenki Angielskiej

      17.02.2021

      UWAGA! JEŚLI WRÓCIMY DO SZKOŁY, 22.03.21 TRADYCYJNIE ODBĘDZIE SIĘ FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ POPRZEDZONY ELIMINACJAMI I PRÓBAMI. JEŚLI NIE WRÓCIMY, PROPONUJEMY FESTIWAL ONLINE! ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS 1-8.

      Do 10 marca należy wybrać piosenkę, znaleźć podkład, nagrać ją i wysłać do Katarzyny Engwert najlepiej przez WhatsApp (tel. 601278072). Można wysłać również przez Teamsy lub Outlook na adres KEngwert@eduwarszawa.pl.
      Nagranie musi być opisane:

      1. Imię i nazwisko wykonawcy
      2. Klasa
      3. Tytuł piosenki

      Wykonawcami mogą być soliści, duety i zespoły, jeśli będzie taka możliwość. Po 10 marca jury w składzie przedstawicieli Samorządu Szkolnego wyłoni zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone w Librusie i na stronie internetowej szkoły 22.03.21. Jury będzie oceniało wykonawców w następujących kategoriach:

      • klasy 1-3
      • klasy 4-6
      • klasy 7-8

      Zapraszamy utalentowane osoby do wzięcia udziału w festiwalu.

    • Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 4 i 16
     • Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 4 i 16

      17.02.2021

      Informujemy, że w związku  obserwowanym wzrostem liczby dzieci i młodzieży borykających się z trudnościami emocjonalnymi i kryzysami psychicznymi - zwłaszcza w czasie trwającej pandemii COVID-19 - oraz nasileniem związanych z tym trudnych sytuacji w szkole – w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 zostały utworzone punkty szybkiego dostępu do specjalistów (psychologów, psychoterapeutów i interwentów kryzysowych) mogących udzielić uczniom w nagłej sytuacji kryzysowej krótkotrwałej pomocy psychologicznej, interwencyjnej, indywidualnych konsultacji jak również bezpośredniego wsparcia szkół w zapobieganiu pogłębiania się kryzysów psychicznych uczniów. Aby skorzystać z takiej pomocy uczeń/rodzic/przedszkole/szkoła/placówka powinni skontaktować się telefonicznie z sekretariatem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 (nr tel. 22 810 20 29) lub Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16 (nr tel. 22 610 21 32) oraz poinformować, że sprawa dotyczy interwencji kryzysowej. W załączeniu przedstawiamy oferty Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 i 16, które uwzględniają m.in.: pomoc uczniom w nagłej sytuacji kryzysowej oraz wsparcie nauczycieli przedszkoli/szkół/placówek w tym zakresie. 

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu

      09.02.2021

      "Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu." (www.saferinternet.pl). Nasza szkoła włącza się co roku w akcję promującą bezpieczne zachowania w Internecie. Nauczyciele informatyki i zespół psychologiczno-pedagogiczny przeprowadzają lekcje dotyczące potencjalnych zagrożeń czyhających na nas w sieci. 

      Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi ww. zagadnień - kliknij

    • Zarządzenie Dyrektora Szkoły
     • Zarządzenie Dyrektora Szkoły

      05.02.2021

      Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie Nr 11/2020/2021 z dnia 3 lutego 2021 r., w sprawie zmiany terminów dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2020/21 w Szkole Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena.

      Po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, z powodu zmiany terminu ferii zimowych, zmieniam w roku szkolnym 2020/21 terminy dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych z 04.01.2021 r. i 05.01.2021 r. na

      • 30.04.2021 r. (piątek)
      • 04.05.2021 r. (wtorek)