• Fotografowanie uroczystości szkolnych

            24.06.2026

            Przypominamy, że zgodnie z przepisami RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych), nie wolno publikować w mediach społecznościowych zdjęć wykonanych podczas uroczystości szkolnych, na których znajdują się osoby postronne (uczniowie, nauczyciele, rodzice i inne osoby), bez ich wyraźnej zgody.

            Dotyczy to w szczególności sytuacji, w których osoby widoczne na zdjęciu mogą zostać zidentyfikowane.

            Zachęcamy do odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych oraz poszanowania prywatności innych uczestników wydarzeń szkolnych.

            Dziękujemy za zrozumienie i współpracę.

            Dyrekcja Szkoły

          • Plakaty o tematyce społecznej

            25.06.2026

            Przedstawiamy prace zwycięzców dwóch konkursów na plakaty o tematyce społecznej:

            "Ogarnij swój mental" - promujący zdrowie psychiczne.

            "Bardziej w realu" - promujący higienę cyfrową

            Zwycięzcy:

            "Ogarnij swój mental" - I miejsce: Kuba z kl. 6a

            "Bardziej w realu" - I miejsce: Marika z kl. 4b

            "Bardziej w realu" - II miejsce: Kuba z kl. 6a

          • Klasy 4a i 6a w Modlinie

            25.06.2026

            Klasy 4a i 6a odwiedziły Modlin. Po zwiedzaniu historycznej twierdzy rywalizowaliśmy w terenowej grze szpiegowskiej oraz konkurencjach integracyjnych, sportowych, strzeleckich. A na obiad były kiełbaski z ogniska.

          • Sukces Zosi z 1b

            25.06.2026

            Cieszą nas sukcesy koleżanek i kolegów z klasy

            Uczennica klasy 1b - ZOSIA, otrzymała Nagrodę w konkursie "Dbam o swoje zdrowie".

            Nasze gratulacje!

          • Klasa 1b - spotkanie z siatkarzem

            25.06.2026

            LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W KLASIE 1B - spotkanie z siatkarzem ANIOŁÓW TORUŃ - ŁUKASZEM STERNIKIEM.

            Nasz gość opowiadał nam o siatkówce i odbytych meczach, o zasadach gry zespołowej tak lubianej przez wszystkich, o wytrwałości, motywacji, radzeniu sobie ze stresem, zdrowej rywalizacji i dobrym odpoczynku.

            Dużo emocji wzbudził trening siatkarski prowadzony przez samego MISTRZA.

            Dziękujemy Panu Łukaszowi za poświęcony czas i za miłe spotkanie.

          • Sukces Mykhailo w konkursie o Mikołaju Koperniku

            16.06.2026

            Z ogromną radością informujemy, że Mykhailo z klasy 7c zdobył II miejsce w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie „Miniodkrycie Kopernika”.

            To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem talentu, kreatywności oraz zaangażowania naszego ucznia. Jesteśmy dumni, że pasja do odkrywania świata i nauki przynosi tak wspaniałe efekty.

            Serdecznie gratulujemy Mykhailowi i życzymy kolejnych sukcesów, inspirujących pomysłów oraz nieustającej ciekawości świata!

            Brawo!

          • Sukces taneczny Zosi z 1b

            16.06.2026

            Z radością informujemy, że Zosia z klasy 1b zajęła 🥉 3. miejsce w kategorii „Taniec nowoczesny – formacje 6–8 lat, poziom 2” podczas zawodów organizowanych przez Egurolla Dance Studio.

            Serdecznie gratulujemy Zosi oraz całemu zespołowi tego wspaniałego osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów, wielu tanecznych inspiracji i kolejnych miejsc na podium! 💃✨

            Brawo, Zosiu! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! ❤️👏

          • 1b świętuje Dzień Oceanów

            12.06.2026

            8 czerwca obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ OCEANÓW. Z tej okazji klasa 1b odwiedziła Biblioteka na Meksykańskiej, gdzie uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych pt. "OCEANY ŚWIATA". Poznaliśmy ich wielkość, zwierzęta i tajemnice oceaniczne. Wykonaliśmy prace plastyczne - wydzierankę z kolorowych kartek - muszle.

            Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

          • Sukces trzecioklasistów w konkursie przyrodniczym

            11.06.2026

            Z przyjemnością informujmy, że nasza szkoła zajęła I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Przyrodniczym organizowanym dla uczniów klas 3.

            Laureatami zostali:

            • Małgorzata kl.3b
            • Antonina kl.3c
            • Andrzej kl.3c.

            Serdeczne gratulacje!!!

          • 2c w Sadach Klemensa

            10.06.2026

            Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w całodniowej wycieczce w Sady Klemensa. Podczas pobytu dzieci brały udział w licznych atrakcjach i zabawach na świeżym powietrzu, rozwijały sprawność fizyczną oraz integrowały się w grupie. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji, radości i niezapomnianych wspomnień

          • Rowerowy maj 2026

            09.06.2026

            Zakończyliśmy tegoroczną akcję Rowerowy Maj, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Rywalizacja między klasami była niezwykle zacięta.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.

            Poniżej prezentujemy wyniki 👇👇👇

            ps. Klasa 2c w 2025 roku zajęła III miejsce, w tym roku II miejsce, więc zwycięzca przyszłorocznej edycji jest już niemal pewny 😉

          • Oficjalne otwarcie boisk

            09.06.2026

            26.05.2026 r. w Szkole Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena odbyła się wyjątkowo radosna uroczystość – otwarcie wyremontowanych boisk sportowych.

                      Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.:

            Pan Marek Borowski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej,

            Pan Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy,

            zastępcy Burmistrza Dzielnicy:

            Pani Bożena Przybyszewska,

            Pan Łukasz Polinceusz,

            Pani Bożena Manarczyk – Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe,

            Pani Mirosława Terlecka – Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy,

            Pani Irena Bartosińska – Przewodnicząca Komisji Oświaty,

            Pan Michał Błotny – Przewodniczący Komisji Rekreacji, Sportu i Bezpieczeństwa oraz absolwent SP 168,

            Pani Aleksandra Wilska – Naczelniczka Wydziału Oświaty i Wychowania,

            Pani Anna Szynkiewicz – Inspektorka Wydziału Oświaty i Wychowania,

            Pani Agnieszka Stryjewska – Naczelniczka Wydziału Infrastruktury,

            Pani Lena Brejer – Inspektorka Wydziału Infrastruktury,

            Pani Ewelina Lanc – Naczelniczka Wydziału Promocji, Sportu i Kontaktów z Mediami,

            a także dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych dzielnicy oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych sąsiadujących ze szkołą.

            Pani Dyrektor Anna Tkaczyk na ręce pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego złożyła podziękowania władzom Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dzielnicy Praga-Południe – inwestorom przedsięwzięcia – za troskę o rozwój szkoły i potrzeby młodych mieszkańców Pragi-Południe.

            Podkreśliła, że boisko to coś więcej niż nawierzchnia i bramki. To przestrzeń zachęcająca do aktywności fizycznej, wspólnej zabawy oraz promowania zdrowego stylu życia, w której dzieci i młodzież uczą się współpracy, odpowiedzialności, wytrwałości, zasad fair play oraz szacunku dla innych.

            Po uroczystym przecięciu wstęgi i wspólnym odśpiewaniu piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie” nastąpiła eksplozja radości, zabawy i sportowej rywalizacji. Odbyły się pokazy artystyczne i występy sportowe uczniów SP 168, niezwykle pasjonujący i trzymający w napięciu mecz uczniowie kontra nauczyciele i rodzice, a na zakończenie wszyscy wspólnie podjęli wyzwanie taneczne, tańcząc do utworu „Jerusalema”.

            📸 Za zadjęcia dziękujemy przyjacielowi naszej szkoły, panu Piotrowi Radzio.

          • Dzień Dziecka w 1b i 1c

            08.06.2026

            Klasy 1b i 1c Dzień Dziecka spędziły w Mostówce uczestnicząc w twórczo - integracyjnych warsztatach ceramicznych. Był to dla nas wspaniały dzień, pełen niespodzianek i niezapomnianych wrażeń.

            Poznaliśmy historię ceramiki, proces powstawania glinianych figurek. Mogliśmy sami malować koty, misie i serca.

            Wypoczywaliśmy na świeżym powietrzu. Były gry i zabawy integracyjne, pokaz ogromnych baniek mydlanych, oraz grill z kiełbaskami.

          • 25 maja - Międzynarodowy Dzień Afryki

            08.06.2026

            Z tej okazji klasa 1c odwiedziła Biblioteka na Meksykańskiej i uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych pt."Malarstwo w sztuce afrykańskiej. Malarstwo TINGATINGA".

            Dowiedziiśmy się, że ten tanzański artysta malował zwierzęta należące do tzw. WIELKIEJ Piątki: lwy, słonie, lamparty, nosorożce i bawoły. Słuchaliśmy bajki afrykańskiej pt. "Bardzo smutny afrykański słoń". Rozwiązywaliśmy quizy, a na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne inspirowane dziełami TINGATINGA. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

          • Fotoleracja z pikniku szkolnego

            02.06.2026

            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym szkolnym pikniku „Śniadanie u Niemena”. Był to dzień pełen uśmiechu, wspólnej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej.

            Na uczestników czekały pyszne propozycje śniadań na słodko i wytrawnie, występy artystyczne, rozgrywki speedballa, warsztaty pierwszej pomocy, tworzenie lasów w słoiku oraz wiele innych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja oraz charytatywna zbiórka książek, dzięki której mogliśmy połączyć dobrą zabawę z pomaganiem innym.

            Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wolontariuszom za zaangażowanie w organizację wydarzenia. To dzięki Wam na naszym boisku panowała wyjątkowa atmosfera życzliwości, współpracy i radości.

            Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń w naszej szkole!