Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.:
Pan Marek Borowski – Senator Rzeczypospolitej Polskiej,
Pan Tomasz Kucharski – Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy,
zastępcy Burmistrza Dzielnicy:
Pani Bożena Przybyszewska,
Pan Łukasz Polinceusz,
Pani Bożena Manarczyk – Przewodnicząca Rady Dzielnicy Praga-Południe,
Pani Mirosława Terlecka – Wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy,
Pani Irena Bartosińska – Przewodnicząca Komisji Oświaty,
Pan Michał Błotny – Przewodniczący Komisji Rekreacji, Sportu i Bezpieczeństwa oraz absolwent SP 168,
Pani Aleksandra Wilska – Naczelniczka Wydziału Oświaty i Wychowania,
Pani Anna Szynkiewicz – Inspektorka Wydziału Oświaty i Wychowania,
Pani Agnieszka Stryjewska – Naczelniczka Wydziału Infrastruktury,
Pani Lena Brejer – Inspektorka Wydziału Infrastruktury,
Pani Ewelina Lanc – Naczelniczka Wydziału Promocji, Sportu i Kontaktów z Mediami,
a także dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych dzielnicy oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych sąsiadujących ze szkołą.
Pani Dyrektor Anna Tkaczyk na ręce pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego złożyła podziękowania władzom Miasta Stołecznego Warszawy oraz Dzielnicy Praga-Południe – inwestorom przedsięwzięcia – za troskę o rozwój szkoły i potrzeby młodych mieszkańców Pragi-Południe.
Podkreśliła, że boisko to coś więcej niż nawierzchnia i bramki. To przestrzeń zachęcająca do aktywności fizycznej, wspólnej zabawy oraz promowania zdrowego stylu życia, w której dzieci i młodzież uczą się współpracy, odpowiedzialności, wytrwałości, zasad fair play oraz szacunku dla innych.
Po uroczystym przecięciu wstęgi i wspólnym odśpiewaniu piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie” nastąpiła eksplozja radości, zabawy i sportowej rywalizacji. Odbyły się pokazy artystyczne i występy sportowe uczniów SP 168, niezwykle pasjonujący i trzymający w napięciu mecz uczniowie kontra nauczyciele i rodzice, a na zakończenie wszyscy wspólnie podjęli wyzwanie taneczne, tańcząc do utworu „Jerusalema”.