• Pomóżmy Dawidkowi!!!

      03.12.2019

      Samorząd szkolny ogłasza zbiórkę na rzecz chłopca. Prosimy każdego z Was o wpłatę 1 zł do skarbników klasowych. Każda złotówka się liczy!!! Dla nas to tak niewiele, a Dawidkowi może uratować życie!!!
      Liczymy na Was! Pokażmy wszyscy, że ludzi dobrej woli jest więcej!!!

      Więcej informacji na plakacie.

    • Góra Grosza - podsumowanie
     • Góra Grosza - podsumowanie

      29.11.2019

      Tradycyjnie pod koniec listopada (27.11.2019 r.) usypaliśmy Górę Grosza. Akcja ta zawsze najwięcej radości sprawia naszym najmłodszym uczniom, co widać na zdjęciach. Zebraliśmy aż 3689,41 zł. W tym 30465 jednogroszówek i 14713 – dwugroszówek. W Raporcie Szkolnym przedstawiono szczegółowo ilość poszczególnych monet zebranych w Górze Grosza. Z naszą pomocą Towarzystwo Nasz Dom po raz kolejny udzieli wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Cieszy nas postawa najmłodszych. Wśród klas, które zebrały najwięcej znalazła się zerówka i kl. 1b. Rekord pobiły klasy 8d i 5b. Gratulujemy! Chociaż nie był to konkurs. Tutaj liczył się każdy grosz! Wpłaty poszczególnych klas znajdują się w dokumencie GÓRA GROSZA 2019-PODSUMOWANIE. Sukcesem jest również udział wszystkich klas, co nie zawsze się zdarza.

      W organizacji akcji bardzo pomocni byli następujący uczniowie:

      • Zosia Żak i Zosia Fronczak z kl. 5d,
      • Maja Wasążnik i Piotr Musiał z kl. 5e,
      • Maja Oleksowicz i Julia Osiej z kl. 7c,
      • Aneta Dmochowska i Maciej Czarnecki z kl. 8d.

      Wielu uczniów zostało po lekcjach do godz. 18. Rozdzielali i pakowali monety. Widać ich pracę na zdjęciach. Wkrótce otrzymają pisemne podziękowania.

     • Międzynarodowy program edukacyjny "Global Scholars"

      13.11.2019

      W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze po raz kolejny udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Global Scholars, który został stworzony przez organizację Global Cities, Inc. Działa ona pod auspicjami fundacji Bloomberg Philantropies z siedzibą w Nowym Jorku. Program ten realizowany jest w ramach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z dwujęzycznych klas 7.

      Prowadzące: Magdalena Sadowska i Katarzyna Sikora

      Program zapewnia współpracę między szkołami z całego świata. Uczniowie kontaktują się między sobą za pośrednictwem bezpiecznej internetowej platformy. Celem programu jest wspieranie globalnej świadomości i rozwijanie praktycznych umiejętności technologicznych i komunikatywności językowej młodzieży szkolnej. W programie udział biorą szkoły podstawowe z kilkudziesięciu miast z całego świata a do współpracy z naszą szkołą przydzielono młodzież z Barcelony i Madrytu (Hiszpania), Taipei (Tajwan), Recife (Brazylia) oraz Fort Lauderdale, Hawajów i Nowego Jorku (USA).

      Uczniowie ze wszystkich miast uczestniczących w programie komunikują się poprzez forum internetowe, pracują na tym samym programie zajęć, wymieniają między sobą doświadczenia poprzez blogi, materiały wideo i czaty oraz internetowe dyskusje. W obecnym roku szkolnym 2019/2020 hasłem przewodnim programu Global Scholars jest Nature and our cities (Natura i nasze miasta). W czasie jego trwania uczniowie poznają wpływ urbanizacji na życie ludzi i środowisko naturalne. Wypracują też rozwiązania mające na celu polepszenie jakości życia mieszkańców miast, uwzględniające ochronę środowiska naturalnego i zachowanie różnorodności biologicznej.

      Więcej informacji na stronie: https://www.globalcities.org/ lub https://www.facebook.com/GlobalCitiesOrg/

      Przedstawiamy efekty naszej pracy.

      Unit 1: Welcome to Global Scholars

      W tym roku szkolnym uczniowie dokonali już autoprezentacji w języku angielskim na platformie e-learningowej, przedstawili miasto w którym mieszkają oraz zielone miejsca w stolicy, Odpowiadali też na posty rówieśników z innych krajów. Stworzyli filmik Meet the Global Scholars prezentujący szkołę, Warszawę i ich samych.

     • „Szkoła do hymnu”

      07.11.2019

      W najbliższy piątek (8 listopada) o godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły odśpiewają hymn Polski. Nasza szkoła po raz drugi włączy się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu", zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ubiegłym roku.

    • Olimpus
     • Olimpus

      04.11.2019

      Olimpus z języka angielskiego (sesja jesienna). Spotykamy się w środę 6.11.2019 r. o godz.14 (lekcja 7) w następujących salach:

      • klasy 4 i 5 - sala 33, p. Engwert
      • kl.6 - sala 34, p. Sadowska
      • kl.7 - sala 35, p. Sikora
      • kl. 8d - sala 36, p. Czerczak
      • kl. 8a, 8b, 8c- sala 37, p. Żuk i p. Marszałkowska

      Zachęcamy do wykonania archiwalnych testów, które znajdują się na stronie www.olimpus.edu.pl

    • Góra Grosza ma 20 lat!
     • Góra Grosza ma 20 lat!

      04.11.2019

      Do tej pory udało się zebrać  w ramach akcji Góra Grosza 40 646 155,02 zł! Z naszą pomocą Towarzystwo Nasz Dom udzieliło wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej. Z każdym rokiem wzrasta liczba dzieci, które korzystają z pomocy towarzystwa. Szczegółowe informacje o tym, komu przyznano dotacje znajdziecie na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl

      W naszej szkole Górę Grosza usypujemy w środę 27.11.19. Pieniądze zbieramy w klasach do piątku 22.11.19, liczymy je i wypełniamy raporty. W poniedziałek 25.11.19 wypełnione raporty przynosimy na zebranie samorządu szkolnego. Uczniowie chętni do pomocy przy organizacji Góry Grosza proszeni są o zgłaszanie się do p. Engwert osobiście do sali 66 lub przez Librusa.

     • Szkolna "Familiada"

      22.10.2019

      W poniedziałek 14.10.2018 r. w sali gimnastycznej w naszej szkoły odbyła się druga szkolna edycja popularnego telewizyjnego programu „Familiada”. Tradycyjnie naprzeciwko siebie stanęły drużyny Uczniów i Nauczycieli. Rywalizacja była bardzo zacięta, drużyny w pięcioosobowych składach zmagały się z pytaniami, na które wcześniej odpowiadali ankietowani. Zwycięzcami tegorocznych rozgrywek zostali Uczniowie. Teleturniej przygotował Samorząd Szkolny, Pani Katarzyna Engwert-Malajkat i Pan Michał Konopacki.

    • 55 URODZINY SZKOŁY PRZY UL. ZWYCIĘZCÓW
     • 55 URODZINY SZKOŁY PRZY UL. ZWYCIĘZCÓW

      07.10.2019

      Moja Szkoła Podstawowa nr 168 w tym roku świętowała swoje 55 urodziny. Podczas uroczystych obchodów tego jubileuszu  przekazano  społeczności szkolnej nowy sztandar,  gdyż nastąpiła zmiana patrona- z Wiktora Gomulickiego na Czesława Niemena, który do tej pory był patronem Gimnazjum przy ul. Zwycięzców. To była dla nas wszystkich ważna chwila.

      Swoją obecnością na uroczystości zaszczyciło nas wielu gości, m.in.  żona patrona- pani Małgorzata Niemen, wiceburmistrz dzielnicy Praga- Południe pan Jarosław Karcz, pan senator Marek Borowski, pani Lidia Składnik- poprzednia wieloletnia dyrektor szkoły,  dyrektorzy praskich szkół i przedszkoli oraz dawni nauczycieli . Gościliśmy też panie wiceprzewodniczące Rady Dzielnicy- Bożenę Manarczyk i Mirosławę Terlecką, dyrektora DBFO Roberta Sagana z pracownikami, panią naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Marzennę Adamiak z pracownikami, pana Jerzego Smolińskiego z NSZZ Solidarność, a także miłośników twórczości Niemena.

      Pani dyrektor Anna Tkaczyk oraz pani wicedyrektor Alicja Baumert przypomniały historię szkoły oraz największe jej sukcesy. Usłyszeliśmy też wiele ciepłych słów i życzeń od naszych gości. Potem scena należała już tylko do młodych artystów.

      Zaprezentowali oni widowisko pt. ”Cztery pory roku”,  w którym mogliśmy podziwiać ich umiejętności aktorskie, taneczne, wokalne oraz umiejętność gry na instrumentach. Było to jakby przedstawienie roku szkolnego w pigułce.

      W jesiennej odsłonie zobaczyliśmy musicalową lekcję języka angielskiego  oraz pełen wdzięku taniec z parasolkami do piosenki „Singing in the rain”. Potem młodzi artyści przenieśli nas w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia i ujrzeliśmy scenę pakowania prezentów. ( W końcu  nasza szkoła nosi zaszczytny tytuł Szkoły Humanitarnej i zawsze pomagamy potrzebującym.) Kolejny element związany był z patronem naszej szkoły. Na kartach kroniki zobaczyliśmy, jak dziesięć lat temu doszło do nadania naszemu gimnazjum imienia Czesława Niemena. A skoro o patronie mowa, to nie mogło zabraknąć jego utworów- tym razem usłyszeliśmy je w wersji instrumentalnej. Był i saksofon, i obój,   i pianino, i gitary ,i djembe, i cajon, i marakasy, i tamburyna. Oj, naprawdę się działo.

      Zaraz po występie muzyków poczuliśmy wiosnę dzięki  baletnicom tańczącym z kwiatami i wyglądającym jak kwiaty. Ich pełen gracji walc zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.  A potem zobaczyliśmy coś, co każdemu uczniowi wydaje się w pewnym momencie misją niemożliwą- scenę obrazującą egzamin. Jednak mimo stresu i tym razem  uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania.

      Jubileusze to także okazja do wspomnień. Na dużych ekranach  zobaczyliśmy zdjęcia z 55 lat życia szkoły.

      I przyszedł czas na czwartą już odsłonę- lato. Na scenie ujrzeliśmy coś, co bardzo dobrze znamy- walkę o oceny pod koniec czerwca(zakończoną pomyślnie). Zobaczyliśmy też występ uczniów w roli nauczycieli śpiewających piosenkę „Bo jak nie my to kto”. (To prawda. Nauczyciel potrafi.)  Ostatnim  akcentem spektaklu  było humorystyczne przemówienie pani dyrektor z okazji zakończenia roku szkolnego i wspólne odśpiewanie piosenki „Czas jak rzeka”.

      To był dzień pełen wrażeń, a na dodatek na boisku szkolnym czekał na nas piknik. Te piękne chwile na długo pozostaną w naszej pamięci.

      Antoni Biesiadziński, klasa 7b

    • Ubezpieczenie
     • Ubezpieczenie

      02.09.2019

      Uwaga Rodzice! Zmiany w sposobie ubezpieczeń dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Szkoła przystąpiła do Warszawskiego Programu NNW. Oznacza to, że od tego roku rodzice SAMI ubezpieczają swoje dzieci poprzez stronę internetową (instrukcje poniżej). Zaproponowany sposób ubezpieczenia poprzez Warszawski Program NNW nie jest obowiązkowy i nie wyklucza  możliwości indywidualnego ubezpieczenia dzieci w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Szkoła nie pośredniczy w zawieraniu umów ubezpieczeniowych.

       

      Co trzeba zrobić żeby wykupić ubezpieczenie NNW?

      1. Wejść na dedykowana stronę www https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline i wpisać kod dla wariantów z rozszerzeniem sportowym la8bt lub tych bez rozszerzenia sportowego mceph
      2. Wpisać dane rodzica oraz dzieci
      3. Opłacić w dowolny elektroniczny sposób.
      4. Odebrać certyfikat na adres e-mail podany w rejestracji
     • Podziękowanie

      03.06.2019

      Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie…

      Uroczystość obchodów 55-lecia naszej Szkoły i nadania jej imienia Czesława Niemena już za nami.

      Bardzo długo trwały przygotowania do tej wspaniałej uroczystości.

      Serdecznie dziękujemy tym wszystkim,

      którzy poświęcili mnóstwo czasu, energii, pracy i serca

      w organizację i przygotowanie tego święta.

       

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 168

      im. Czesława Niemena

    • Wyniki Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „Miasto moje, a w nim: Najpiękniejszy mój świat…”
     • Wyniki Dzielnicowego Konkursu Fotograficznego „Miasto moje, a w nim: Najpiękniejszy mój świat…”

      24.05.2019

      Pierwsza Kategoria (klasy IV-VI)

      I Miejsce: Julia Osiej SP 168

      II Miejsce: Oscar Krekora SP 246

      III Miejsce: Natalia Stępień SP 168

                          Daria Urbańska SP 168

      Wyróżnienie: Adam Lisowski SP 220

                              Zofia Zawierucha SP 168

       

      Druga Kategoria (klasy VII, VIII i GIM)

      I Miejsce: Ida Bartoń SP 168

      II Miejsce: Julianna Tymińska SP 168

      III Miejsce: Miriam Komarnicka SP 140                   

                          Maksymilian Fiszer SP 140

      Wyróżnienie: Paulina Bielawska SP 168                        

                             Aleksander Kuderski SP 168                        

                             Julia Krasuska SP 168                       

                             Wiktor Kucharski SP 168                      

                             Zofia Szczepkowska SP 168

      Zapraszamy na rozdanie nagród 30 maja 2019 r. o godz. 11.00 podczas Uroczystości 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena, ul. Zwycięzców 44, Warszawa.Prosimy o potwierdzenie swojego przybycia telefonicznie lub e-mailem: 502 399 977, goscinski@op.pl

    • 76. rocznica powstania w getcie warszawskim
     • 76. rocznica powstania w getcie warszawskim

      20.05.2019

      Samorząd Szkolny klas 4-6 upamiętnił 76. rocznicę powstania w getcie warszawskim organizując akcję Żonkile. Obchodziliśmy ją w czwartek 16.05.2019 r. – w dzień zakończenia powstania w getcie w 1943 roku. Nauczyciele podczas strajku przygotowali około 1000 papierowych, żółtych żonkili. Wykonali je wg szablonów otrzymanych z Muzeum Polin. Bardzo dziękujemy! Członkowie samorządu szkolnego przypięli je wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. W sali 51 podczas 20 minutowych przerw (11.30-11.50, 12.35-12.55, 13.40-14.00) oraz podczas 8 lekcji (14.55-15.40) można było obejrzeć:

      • film pt „ Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, 
      • prezentacje dotyczące historii getta warszawskiego,
      • prezentacje o Marku Edelmanie – w tym roku przypada 100. rocznica urodzin i 10. rocznica śmierci ostatniego przywódcy powstania i jednego z ocalałych z warszawskiego getta.

      Film cieszył się dużym powodzeniem. Klasy 4c, 4d i 4e obejrzały go podczas lekcji języka angielskiego z napisami angielskimi. Pokaz filmu spowodował bardzo ciekawe dyskusje. Na parterze została przygotowana bardzo ciekawa wystawa o powstaniu w getcie.

      Uważamy, że warto było zorganizować po raz pierwszy w szkole obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim. Grób Marka Edelmana odwiedzimy w czwartek 23.05.19. Jest to inicjatywa Aleksandra Baumana z kl. 8d.