• Cyberbezpieczne wakacje 2023

      20.07.2023

      Przestępcy lubią wakacje. Potencjalne ofiary stają się wtedy mniej uważne, bardziej aktywne w internecie, otwarte na ryzykowne działania. Dlatego w okresie wakacyjnym jesteśmy szczególnie narażeni na wiele rodzajów niebezpieczeństw, zwłaszcza na wyłudzenia i kradzieże – pieniędzy, wrażliwych danych, naszej cyfrowej tożsamości. Aby temu przeciwdziałać, ekspertki NASK przygotowały specjalny, darmowy poradnik poświęcony przeciwdziałaniu wakacyjnym cyberzagrożeniom.

       

      Pobierz darmowy poradnik i korzystaj z bezpiecznych wakacji!

      Poradnik „Cyberbezpieczne wakacje 2023” dostępny jest za darmo i dla wszystkich.

      Przydatne linki:

      Poradnik „Cyberbezpieczne wakacje 2023” – link do ściągnięcia poradnika.

      Webinar o tematyce wakacyjnej – na YouTube.

       

      Cyberbezpieczne wakacje

     • BUDŻET OBYWATELSKI

      20.06.2023

      Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Aleksandra Dengo-Samborska zgłosiła do budżetu obywatelskiego Warszawy projekt modernizacji naszego boiska do piłki nożnej.

      Boisko jest w użytku od 14 lat i wymaga m. in. wymiany nawierzchni i wymiany przetartych siatek w bramkach.

      Co zrobić, żeby modernizacja doszła do skutku?

      Należy zagłosować na projekt w Budżecie Obywatelskim – liczy się każdy głos.

      Kto może głosować?

      Osoby mieszkające w Warszawie (meldunek nie jest konieczny) w tym dzieci:

      - do lat 13 r. ż. za pośrednictwem rodzica/opiekuna,

      - powyżej 13 r. ż. samodzielnie.

      Poniżej dwa linki:

      link do strony budżetu obywatelskiego – tam szczegółowe informacje o projekcie:

       

      link do głosowania – nasz projekt ma numer 1324

       

      Głosujmy i zachęćmy do głosowania przyjaciół i znajomych mieszkających w Warszawie!

     • Stypendia edukacyjne m.st. Warszawy

      12.06.2023

      Rusza nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. 

      23 czerwca rusza nabór wniosków.

      Wysokość stypendium wynosi od 500 do nawet 1500 zł miesięcznie.

      Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (począwszy od ukończonej trzeciej klasy) i ponadpodstawowych oraz studentów uczących się w Warszawie.

      O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół, jeśli:

      osiągają dobre wyniki w nauce,

      odnoszą sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne albo angażują się w działania społeczne,

      miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2500 zł.

      Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy. Nabór wniosków prowadzony będzie w następujących terminach:

      dla uczniów – od 23 czerwca do 31 lipca 2023 r.

      dla studentów – od 1 września do 10 października 2023 r.

     • Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2023

      11.05.2023

      Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

      Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

      Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl 

      Zapraszamy!

     • 1,5% podatku dla szkoły

      19.02.2023

      Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie!

      Szanowni Państwo, dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy na działalność statutową szkoły, a przez to do rozwoju naszej placówki, Rada Rodziców prosi o przekazanie 1,5% podatku na działalność naszej szkoły.

      Jak wypełnić PIT?

      W rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) należy wskazać:

      Nazwa OPP - STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA

      Numer KRS - 0000052078

      Kwota 1,5% odpisu

      Cel szczegółowy – Rada Rodziców przy SP 168 w Warszawie

      Zaznaczając „kwadracik” „wyrażam zgodę” upoważniają Państwo Urząd Skarbowy do przekazania organizacji pożytku publicznego swoich danych osobowych i wpłaconej kwoty. Jeśli wolą Państwo przekazać pieniądze w sposób anonimowy, wystarczy nie zaznaczać tego kwadracika.

      Pamiętajmy, że podatnicy rozliczający się ryczałtem i podatkiem liniowym również mogą przekazać 1,5%.

      Więcej informacji na temat wypełnienia konkretnego PIT-u http://www.spsm.edu.pl/

      Z góry dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę.

    • Zima w Mieście
     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście"

      19.12.2022

      Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 22.12.2022 r. o godzinie 16.00

      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Więcej informacji - kliknij

    • Kolorowy tydzień
     • Kolorowy tydzień - czwartek

      24.11.2022

      Czwartek to biały dzień kolorowego tygodnia.

      Dziś uczymy się nawzajem, że przygotowanie zdrowego śniadania nie zabiera dużo czasu i może być miłym, zdrowym początkiem udanego dnia!

      Nawet aura dopasowała się do kolorystyki: w szkole i na zewnątrz jest BIAŁO!!!

      Dodatkową atrakcją ostatnich dni KOLOROWEGO TYGODNIA jest konkurs pielęgniarki szkolnej na najlepszy plakat o zdrowiu i jego ochronie. Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce.

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

      24.11.2022

      Po raz kolejny zapraszamy do udziału w akcji Szlachetna PACZKA. Wybrana została trzyosobowa rodzina z powiatu mińskiego w bardzo trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej. Szczegółowych informacji na temat rodziny udziela p. Engwert.

      Tradycyjnie prosimy o wpłaty na ww. cel. Bardzo liczymy na Wasz udział.

      Pieniądze wpłacamy do p. Engwert (sale 35, 36, 50) do czwartku 01.12.2022 r.

      Zebranie uczniów - wolontariuszy chętnych do zrobienia zakupów i pakowania paczek odbędzie się w piątek 02.12.2022 r. o godz. 16.00 w sali 35.

      Zakupy robimy w dniach 03-08.12.2022 r. Paczki pakujemy w piątek 09.12.2022 r. od godz.16 w sali 35. W sobotę 10.12.2022 r. o godz. 10.00 zawozimy paczki do magazynu w Mińsku Mazowieckim.

    • Góra Grosza
     • Góra Grosza 2022

      24.11.2022

      Tradycyjnie w listopadzie (23.11.22) usypaliśmy Górę Grosza, a właściwie 7 Gór. Była to XXIII edycja akcji. Zebraliśmy aż 2742,25 zł. w tym 28476 - jednogroszówek i 11138 - dwugroszówek.

      Z naszą pomocą Towarzystwo Nasz Dom/ Our Home Association po raz kolejny udzieli wsparcia dzieciom z różnych form pieczy zastępczej.

      Cieszy nas postawa najmłodszych. Wśród klas, które zebrały najwięcej znalazły się klasy: 4c, 1c, 1b. Dużo zebrały również klasy 6b, 8b, 8d, 3a. Gratulujemy!

      Sukcesem jest udział wszystkich klas, co nie zawsze się zdarzało.

      W organizacji akcji bardzo pomocni byli następujący uczniowie:

      • Ola Walasek - z kl.5b
      • Wiktoria Jankowska - Walenda - z kl.5b
      • Magda Żuryńska z kl. 8c
      • Maja Zawadzka z kl. 8b
      • Roma Słomkowska z kl. 8b

      Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy również od pani Anny Margoły - mamy uczniów z klasy 4c i 8c. Około 30 uczniów zostało po lekcjach pakować monety. Wkrótce otrzymają pisemne podziękowania.