• Jubileusz 60-lecia szkoły

• Wstążka powiązana z dziobem  Wstążka powiązana z dziobem  Wstążka powiązana z dziobem

„Dziwny jest ten świat…” ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Konkurs "Dziwny jest ten świat..." ma zasięg ogólnopolski i przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz dla uczniów klas I-IV szkół średnich. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie plakatu w formacie minimum A3. Praca ma być inspirowana słowami piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.

Regulamin

Zespół nauczycieli języka angielskiego oraz plastyki zorganizowali konkurs dla uczniów klas 4-8 „Picture the song - Niemen Remembrance”, który polega na zilustrowaniu wybranej piosenki z tytułem angielskim autorstwa Czesława Niemena.

Nasz patron nagrał w swojej karierze trzy albumy anglojęzyczne w wytwórni CBSw Stanach Zjednoczonych, popularyzując tym samym swoją twórczość poza granicami naszego kraju.

🎶Tytuły piosenek do zilustrowania:

📀 Strange is this World

📀 Remembrance

📀 A Dream of Warsaw

📀 A Pilgrim

📀 Fly over fields of yellow sunflowers

📀 Ode to Venus

📀 I search for love

📀 Lilacs and Champagne

📀 Puppets

📀 What a Beautiful Woman You Are

📀 What Have I Done?

📀 Mourner's Rhapsody

📀 Half Way Around The World

📀 I'm Reaching Out To The People

📀 From The First Major Discoveries

• ​​​​​Wstążka powiązana z dziobem  Wstążka powiązana z dziobem  Wstążka powiązana z dziobem

Z okazji jubileuszu 60-lecia szkoły zorganizowany zostanie konkurs interdyscyplinarny związany z twórczością patrona szkoły - Czesława Niemena pt.: "Miasto moje, a w nim..." Uczestnicy konkursu będą mogli przygotować opowiadanie, wiersz lub prezentację multimedialną inspirowane piosenką „Sen o Warszawie".

Konkurs zdobył honorowe patronaty Prezydenta m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.​​​​​​

Biblioteka szkolna jest organizatorem konkursu na komiks o Czesławie Niemenie.  Praca może dotyczyć zarówno wydarzeń biograficznych, ale także może nawiązywać do twórczości artysty.

Rada Rodziców chcąc włączyć się w uczczenie twórczości artysty zorganizowała konkurs plastyczny pt.:"Jubileuszowa karta z kalendarza - artystyczna interpretacja utworu Czesława Niemena". Celem konkursu jest stworzenie jubileuszowego kalendarza z okazji 60-lecia szkoły, ilustrowanego nagrodzonymi pracami dzieci.

Wpłynęło bardzo wiele prac, a największą popularnością cieszyły się interpretacje piosenek "Pod papugami" i "Sen o Warszawie".

W efekcie powstał unikatowy kalendarz na rok 2024, który można było kupić podczas świątecznego kiermaszu, a tym samym wesprzeć działania Rady Rodziców.