• Koszyczek wielkanocny, a w nim: jajka, babka, baranek, chleb. Całość przystrojona zielonymi gałązkami bukszpanu.
     • Świąteczne życzenia od Pani Dyrektor

      31.03.2021

      Wielkanoc to czas refleksji i zadumy nad sensem życia, ale także szczególny czas wiary, nadziei i miłości. Życzmy sobie nawzajem, by nadchodzące święta przyniosły nam radość, spokój, życzliwość. Niech budząca się do życia przyroda doda nam sił, by stawić czoła trudnej codzienności. Zdrowia, pogody ducha, wytrwałości, optymizmu.

      Wesołych Świąt!

    • Flaga Wielkiej Brytanii
     • XX Festiwal Piosenki Angielskiej

      24.03.2021

      Z przyjemnością ogłaszamy wyniki XX Szkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej po raz pierwszy zorganizowanego w wersji online. Od 21 lat witamy w naszej szkole wiosnę śpiewając po angielsku. Wyjątkiem była poprzednia, pandemiczna wiosna.

      18.03.21 przedstawiciele samorządu stanowiący jury w składzie: Aleksandra Ambrozik kl. 4a, Iga Dźwigała kl. 8b, Fryderyk Gzowski kl. 5a, Franciszek Konopacki kl. 6e, Martyna Łochowska kl. 6d, Marta Materny kl. 8b, Masza Mielnicka kl. 4a, Julia Osiej kl. 8c, Antoni Pacyna kl. 6b,Dominik Wasilewski kl. 6c, Joanna Więch kl. 6c, Sofija Ziółkowska kl. 6c i Zofia Żak kl. 6d z przyjemnością obejrzeli nagrania 10 piosenek wykonanych przez 12 wykonawców. Wybór był trudny, gdyż poziom wykonawczyń był bardzo wysoki.

      Obrady jury zakończyły się następującym werdyktem:

      Klasy 1-3

      W kategorii solistów zwyciężyła Oliwia Setniewska z kl.1a, która zaśpiewała piosenkę „Dance monkey”.

      W kategorii duetów pierwsze miejsce zdobyły dziewczynki z kl. 2b Wiktoria Borawska i Maja Naklicka z piosenką „Where is my skateboard”. Duże wrażenie na jury zrobiły trzy śliczne pieski obecne podczas nagrania.

      Drugie miejsce przypadło duetowi z kl. 3b. Wiktoria Jankowska i Matylda Turyk wykonały piosenkę „Let me love you”

      Klasy 4-6  

      Pierwsze miejsce zajęła Ania Rogalska z kl. 6d, która profesjonalnie wykonała utwór” You don’t even know me”

      Drugie miejsce ex aequo zajęły: Sofia Mihirich z kl. 6b z piosenką „Wrapped up” i Weronika Wilk z kl. 6a z piosenką „Never ending story”.

      Trzecie miejsce ex aequo zajęły: Kamilla Borkowski z kl. 6a z piosenką „Perfect Strangers” i Maria Czajkowska z kl. 5b z piosenką „All of me”.

      Klasy 7-8

      Pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Kikoła z kl. 7c, która grając na ukulele wykonała piosenkę „Clouds”.

      Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Kędziorek z kl. 7c z piosenką „Malibu”.

      Wszystkom wykonawczyniom GRATULUJEMY!

      Dyplomy otrzymałyście w Teamsach. Mamy nadzieję zobaczyć Was w przyszłym roku na festiwalu na żywo.  Liczymy również na udział chłopców.

      Wszyscy zainteresowani tegorocznym festiwalem mogą obejrzeć relację z występów  w filmie poniżej zmontowanym przez Sofiję Ziółkowską z kl. 6c (film dostępny po zalogowaniu się na konto eduwarszawa). 

      Bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony w ten projekt.

      Katarzyna Engwert-Malajkat

    • Kolorowe skarpety na stopach, napis 21. marca Światowy Dzień Zespołu Downa
     • 21. marca - dzień Światowy Dzień Zespołu Downa

      22.03.2021

      Zespół Downa to zespół wad wrodzonych. Syndrom charakteryzuje się m.in. niepełnosprawnością intelektualną, czy charakterystycznymi zmianami w wyglądzie. Oprócz tego w przebiegu wady występuje szereg zaburzeń w budowie i funkcjonowaniu organizmu. 

      Światowy dzień zespołu downa został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Święto to nazywane jest także dniem kolorowej skarpetki, ponieważ kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami chorymi. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca wiąże się z istotą zaburzenia – trisomią 21-ego chromosomu. Celem obchodzenia tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.  

      Obalanie stereotypów związanych z zespołem downa: 

      https://www.youtube.com/watch?v=jJEzFqWkXNo

      Antonina Luśtyk, klasa 7d

    • Logo Instaling, buźka, dymi w kolorach flag Polskiej i Brytyjskiej
     • InstaLing

      01.03.2021

      Dwie nauczycielki języka angielskiego p. Agnieszka Żuk i p.Katarzyna Engwert wdrożyły w roku szkolnym 2014/15 w swoich klasach innowacyjny system szybkiej nauki słówek przy pomocy aplikacji Insta.Ling. Do tej pory z powodzeniem korzystają z tej metody.

      Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela,  uczniów i rodziców.

      Insta.Ling jest narzędziem ułatwiającym edukację uczniom - redukuje czas potrzebny na zapamiętanie słówek aż o 80%! (dzięki inteligentnym algorytmom, opartym na krzywej zapominania).

      Badania pokazują, że uczniowie, którzy nie mają podpiętego konta rodzica pracują znacznie mniej systematycznie. Dlatego zachęcamy rodziców do utworzenia swoich kont w Instalingu.

      Uczniom bardziej zaawansowanym rodzice mogą wykupić opcję Premium za 10 zł miesięcznie, dzięki czemu dziecko będzie miało możliwość poszerzania słownictwa ponad podstawę programową.

      Link do strony: www.instaling.pl