• Informacja Dyrektora Szkoły
     • Informacja Dyrektora Szkoły

      16.03.2020

      Szanowni Państwo,

      zachęcam do codziennego otwierania wiadomości w dzienniku elektronicznym – w ten sposób nauczyciele przekazują uczniom informacje, materiały i linki do pracy w domu.

      Proszę o mobilizowanie dzieci do wykonywania prac zleconych przez nauczycieli.

      Jednocześnie przypominam o konieczności pozostania w domu – należy wykluczyć spotkania z kolegami oraz wspólne zabawy na boisku i placach zabaw.

      Anna Tkaczyk

      Dyrektor Szkoły

    • Informacja
     • Informacja

      12.03.2020

      Informujemy, że kwota za niewykorzystane obiady w miesiącu marcu będzie automatycznie odliczana przy płatnościach za kwiecień. Dotyczy dni 12-25.03.2020 r.

    • Komunikat Dyrektora Szkoły
     • Komunikat Dyrektora Szkoły

      11.03.2020

      Szanowni Państwo,

      decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie szkoły zostaje zawieszone.

      • 12 i 13 marca br. to dni, w których w szczególnych sytuacjach szkoła zapewni opiekę dzieciom;
      • od 16 marca (poniedziałek)  w szkole nie ma żadnych zajęć (nawet opiekuńczych);
      • na dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni, szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS;
      • należy rygorystycznie przestrzegać w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń;
      • należy dopilnować, aby dziecko nie przebywało w  miejscach, gdzie są duże skupiska ludzi (np. kino, komunikacja publiczna, teatr, centra handlowe);
      • należy śledzić na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Nauczyciele będą się komunikować z uczniami poprzez dziennik Librus, przesyłać materiały do pracy w domu.

      Prosimy zachęcać dziecko do samodzielnej pracy i nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole, dopilnować, aby korzystało z przesyłanych materiałów i wykonywało polecenia nauczycieli.

      Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę, dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

      Więcej informacji można pozyskać ze strony MEN:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

      Anna Takczyk

      Dyrektor szkoły

    • Nietypowa lekcja języka angielskiego
     • Nietypowa lekcja języka angielskiego

      11.03.2020

      3 marca uczniowie klas 6a i 3a doświadczyli nietypowej lekcji języka angielskiego. Przeprowadzili ją wolontariusze z USA z organizacji non-profit Greenheart Exhange, która oferuje programy wymiany kulturowej. Podczas tej lekcji nasi uczniowie mieli nie tylko kontakt z native speakerami, ale także poznali różnice między brytyjską, a amerykańską wersją języka angielskiego, a także dowiedzieli się ciekawostek na temat kultury amerykańskiej.

    • Loteria szkolna
     • Loteria szkolna

      02.03.2020

      Szanowni Rodzice,

      we wtorek 3.03.2020 r. organizujemy loterię szkolną na rzecz leczenia Asi Czajkowskiej - córki koleżanki naszej nauczycielki pani Magdaleny Krzysztoń.

      Szczegóły dotyczące zbiórki i leczenia znajdują się na stronie siepomaga.pl.

      Zostało tylko 7 dni do zebrania 79 tys. Chcielibyśmy bardzo uzbierać tę sumę, w przeciwnym razie dziewczynka będzie kaleką do końca życia. Prosimy o przekazanie tej informacji znajomym. Liczy się każda wpłata, nawet najmniejsza. Dziękujemy za przynoszone fanty. Zadecydowaliśmy, że los będzie kosztował 5 zł. To chyba nie jest wygórowana cena, gdyż fanty są dużo więcej warte. Mamy bardzo dużo dobrych książek, biżuterię, maskotki. Każdy los wygrywa. Czy możecie Państwo przypilnować, żeby każde dziecko miało we wtorek przy sobie 5 zł? Losy będą sprzedawane na przerwach, a odbiór prezentów w sali 66 od godz. 8.45 do 16. Dotyczy to oczywiście tych rodzin, które mogą i chcą wesprzeć naszą akcję. Liczymy na Państwa pomoc.

      Pozdrawiam serdecznie.

      Opiekunka samorządu szkolnego.

      Katarzyna Engwert

    • Zaproszenie na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”
     • Zaproszenie na „Giełdę Zawodów. Dobrze wybrane”

      02.03.2020

      Stolica promuje i popularyzuje szkolnictwo zawodowe. Podczas dwudniowej „Giełdy Zawodów” w Pałacu Kultury i Nauki - 11-12 marca, godz. 9.00-19.00. zaprezentują się stołeczne technika i szkoły branżowe I stopnia.

      Stołeczne szkoły zawodowe kształcą w 70 zawodach, które podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane w podziale na następujące branże:

      • Gastronomia, Hotelarstwo i Turystyka
      • Ekonomia i Handel
      • Transport i Drogownictwo
      • Budownictwo
      • Nowe Technologie
      • Usługi
      • Fotografia i Multimedia

      Uczniowie klas VIII szkół podstawowych, którzy odwiedzą giełdę będą mogli uzyskać informacje na temat różnych zawodów oraz zapoznać się ze specyfiką nauczania danego zawodu. Będą mogli porozmawiać z uczniami, którzy uczą się już danego zawodu a także skorzystać z indywidualnych porad doradców zawodowych.

      Zwiedzający mogą liczyć na dodatkowe atrakcje - prezentacje multimedialne, gry edukacyjne i filmy przygotowane przez szkoły zawodowe.

      Zapisy będą prowadzone za pomocą systemu elektronicznej rejestracji  pod adresem: gieldazawodow.wcies.edu.pl od 25 lutego od godz. 9.00 do 5 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Rejestracja obejmuje zorganizowane grupy uczniów ze szkół podstawowych (do 32 uczniów) wraz z opiekunem.

      Wstęp wolny dla rodziców od godz. 15.00 do 19.00

    • 1% podatku dla naszej szkoły
     • 1% podatku dla naszej szkoły

      25.02.2020

      Rada Rodziców przy SP 168 podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole “Małopolska” – organizacją pożytku publicznego.

      Nasza Szkoła otrzyma pieniądze przekazane Stowarzyszeniu przez Urzędy Skarbowe w ramach możliwości przekazywania 1% odpisu podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

      Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie funduszy Rady Rodziców, które wykorzystamy na wspieranie inicjatyw na rzecz wyposażania Naszej Szkoły w wentylatory w salach lekcyjnych.

       

      Jak wypełnić PIT?

      W rocznym zeznaniu podatkowym (PIT) należy wskazać:

      1. Nazwa OPP - STOWARZYSZENIE POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA
      2. Numer KRS - 0000052078
      3. Kwota 1% odpisu
      4. Cel szczegółowy – Rada Rodziców przy SP 168 w Warszawie

      Zaznaczając „kwadracik” „wyrażam zgodę” upoważniają Państwo Urząd Skarbowy do przekazania organizacji pożytku publicznego swoich danych osobowych i wpłaconej kwoty. Jeśli chcemy przekazać pieniądze w sposób anonimowy to nie zaznaczamy tego kwadracika.

      Pamiętajmy, że podatnicy rozliczający się ryczałtem i podatkiem liniowym również mogą przekazać 1%.

      Więcej informacji na temat wypełnienia konkretnego PIT-u http://www.spsm.edu.pl/

      Liczymy na Ciebie!

      Termin wypełniania PIT-ów upływa 30 kwietnia 2020.

    • Mistrzostwa Dzielnicy Praga-Południe
     • Mistrzostwa Dzielnicy Praga-Południe

      03.02.2020

      30.01.2020 r. odbyły się w naszej szkole finałowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w kategorii "czwórek" (rocznik 2007 i młodsi). I miejsce w tych zawodach zdobyła reprezentacja naszej szkoły trenowana przez Pana Piotra Janusza, która wystąpiła w składzie:

      1. Filip Bereziński
      2. Dominik Dąbrowski
      3. Piotr Filip
      4. Alex Jendyk
      5. Franciszek Kępa
      6. Maxymilian Klary
      7. Mateusz Stybliński
      8. Michał Szwed
      9. Antoni Tabor
      10. Piotr Wołoszko

      Nasza szkoła będzie po feriach zimowych reprezentowała Pragę-Południe w Mistrzostwach Warszawy.

    • Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2020 w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy
     • Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2020 w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

      14.01.2020

      Nie masz pomysłu na ferie zimowe? Zostajesz w domu i chciałbyś aktywnie spędzić wolny czas? Od 10 lutego do 21 lutego 2020 roku rusza na terenie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2020.

      To kolejna edycja programu oferującego wypoczynek dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych. Program będzie realizowany w 21 placówkach (5 feryjnych placówkach edukacyjnych oraz 16 feryjnych placówkach specjalistycznych, w tym w 4 obiektach OSiR).

      Dzielnica zorganizuje dla dzieci i młodzieży liczne atrakcje. W Zespole Szkół Łączności, Al. Stanów Zjednoczonych 24, przygotowano dla dzieci i młodzieży lodowisko, z którego od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 będą mogły korzystać bezpłatnie grupy zorganizowane. W feryjnych placówkach specjalistycznych przygotowano bogaty program złożony z zajęć sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, literackich, językowych, tanecznych, komputerowych. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosi na Pływalnie: „Wodnik”  i „Szuwarek” oraz na Halę Sportową „Saska” i „Siennicka”. W programie zajęć placówek edukacyjnych przewidziano m.in. wyjścia do kina, muzeum, ZOO, Centrum Nauki Kopernik, gry planszowe, zabawy, dyskoteki.

      Zapisy uczestników do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” rozpoczną się  14 stycznia 2020 r. o godzinie 12.00 przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, dostępnego na stronie internetowej pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      Korzystanie z opieki oraz żywienia w ramach Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2020  jest odpłatne.

      Rodzice/opiekunowie prawni wnoszą opłatę za opiekę oraz za żywienie zgodnie z harmonogramem zapisów na Warszawską Akcję  „Zima w Mieście” 2020.

      Opłata za opiekę w ramach Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2020 wynosi 10 zł dziennie.

      Opłata za żywienie wynosi 10 zł dziennie i obejmuje dwa posiłki w tym jeden ciepły np.: II śniadanie oraz obiad dwudaniowy lub obiad dwudaniowy oraz podwieczorek.


      Z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolonego 2019/2020, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat jest zaświadczenie z macierzystej szkoły.

      Szczegółowe informacje, dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w mieście” 2020 znajdują się na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy pod adresem: http://edukacja.warszawa.pl/

      Wykaz szkół które będą realizowały program "Zima w Mieście"

      Harmonogram zapisów

      Zasady postępowania rekrutacyjnego

     • Konkurs plastyczny "112 – ten numer ratuje życie"

      08.01.2020

      Zapraszamy uczniów naszej szkoły z klas I-III i klas IV-VI  do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "112 - ten numer ratuje życie". Organizatorem Konkursu jest miasto stołeczne Warszawa – Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa.

      Temat: Plakat poświęcony promowaniu Europejskiego Numeru alarmowego 112. "112 – ten numer ratuje życie”

      Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

      1. temat pracy konkursowej – prace mogą przedstawiać artystyczne wizje autorów dotyczące promowania Europejskiego Numeru Alarmowego 112, z zachowaniem szacunku dla tematyki Konkursu;
      2. rozmiar – praca konkursowa powinna być wykonana w formacie A4 (210 mm x 297 mm) lub A3 (297 x 420 mm);
      3. forma i technika – technika płaska, wykonanie: farby, pastele, kredki, ołówek, węgiel, wyklejanki bądź połączenie tych technik;
      4. praca powinna być wykonana samodzielnie przez jednego autora.

      Podczas oceny prac konkursowych Komisja będzie brała pod uwagę:

      1. zgodność pracy z tematyką Konkursu;
      2. oryginalność i kreatywność w ujęciu tematu;
      3. sposób ujęcia tematu;
      4. walory artystyczne, m.in. kompozycja, kolorystyka, technika wykonania.

      Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

      1. uczniowie klas I-III
      2. uczniowie klas IV-VI.

      Szczegółowe zasady konkursu znajdują się w regulaminie konkursu. Proszę o zapoznanie się z jego treścią.

      Wykonane prace należy złożyć w świetlicy szkolnej do dnia 14 stycznia 2020 r. wraz z wypełnionymi i podpisanymi przez rodziców/opiekunów prawnych załącznikami (Załącznik nr 1, Załącznik nr 2, Załącznik nr 3). Złożone prace zostaną przekazane organizatorowi konkursu.

      Regulamin konkursu

      Plakat

     • WYNIKI DZIELNICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Bożonarodzeniowa Ozdoba Świąteczna" – edycja V

      16.12.2019

      W dniu 12.12.2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Dzielnicowego Konkursu Plastycznego: "Bożonarodzeniowa Ozdoba Świąteczna" – edycja V zorganizowanego przez świetlicę w Szkole Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie. Wzięły w nim udział cztery placówki. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w naszym konkursie. Komisja w składzie: p. Joanna Strzelecka, p. Katarzyna Macierzyńska, p. Agata Pietrzak przyznała: 

      w kategorii 6-7 lat

      Miejsce I

      Wiktoria Brzozowska Szkoła Podstawowa nr 375

      Miejsce II

      Wiktor Szczygieł Szkoła Podstawowa nr 168

      Miejsce III

      Aleksandra Młynarska Szkoła Podstawowa nr 375

      Wyróżnienia:

      Gabriela Macierzyńska

      Lena Szwed Szkoła Podstawowa nr 168

      Wiktoria Wronowska Szkoła Podstawowa nr 312

      Szymon Musiał Szkoła Podstawowa nr 168

      Zofia Gabor Szkoła Podstawowa nr 215

      Maja Naklicka Szkoła Podstawowa nr 168

      Agata Stogniew Szkoła Podstawowa nr 312

       

      w kategorii 8-10 lat

      Miejsce I

      Maja Skorupka Szkoła Podstawowa nr 215

      Miejsce II

      Klara Szczygieł Szkoła Podstawowa 168

      Miejsce III

      Alex Oliwiński Szkoła Podstawowa 215

      Wyróżnienia:

      Alicja Szumańska Szkoła Podstawowa nr 215

      Wojciech Biliński Szkoła Podstawowa nr 168

      Zofia Waglowska

      Barbara Maćkowska 

       

      Dyplomy i nagrody można odebrać w świetlicy szkolnej od 18 grudnia 2019 r. do 31 stycznia w godzinach od 7:00 do 18:00.