• Logo stypendium
     • Stypendium m.st Warszawy im. Jana Pawła II

      01.06.2022

      Szanowni Państwo, drodzy Rodzice i Uczniowie,

      uprzejmie informujemy o możliwości ubiegania się o stypendia m.st Warszawy im. Jana Pawła II. Miejskie stypendia to comiesięczne, konkretne wsparcie dla uczniów i studentów, z którego warto skorzystać.

      Program stypendialny jest skierowany do uczniów szkół podstawowych (po skończeniu 3. klasy) i szkół ponadpodstawowych oraz studentów do 26. roku życia.

      O stypendium mogą się ubiegać uczniowie i studenci warszawskich szkół oraz uczelni, którzy

      • mogą pochwalić się działalnością i osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznymi lub zaangażowaniem społecznym,
      • uzyskują dobre wyniki w nauce,
      • miesięczny dochód netto na jednego członka ich rodziny nie przekracza kwoty 2000 zł.

      Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie.

      Rekrutacja dla uczniów rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 1 sierpnia.

      Rekrutacja dla studentów prowadzona będzie od 1 września do 10 października.

      Warto już teraz sprawdzić warunki naboru, żeby przed końcem roku szkolnego spokojnie zgromadzić potrzebną dokumentację i zwiększyć szanse na uzyskanie stypendium! Szczegółowe informacje: https://www.centrumjp2.pl/stypendia/

      Operatorem stypendiów jest Centrum Myśli Jana Pawła II, instytucja kultury m.st. Warszawy.

      Kontakt w sprawie stypendiów: stypendia@centrumjp2.pl

    • Logo Uniwersytet dzieci
     • Lekturki spod chmurki

      01.06.2022

      W roku szkolnym 2021/2022 klasa 1b wzięła udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym LEKTURKI SPOD CHMURKI. Projekt miał na celu wspieranie czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Tegoroczna edycja projektu odbywała się pod hasłem POZNAJEMY ZAWODY.

    • flaga Ukrainy
     • Zbiórka tabletów - aktualizacja

      19.05.2022

      Ogłoszona w zeszłym tygodniu zbiórka tabletów dla sierot z Ukrainy nie cieszy się dużym powodzeniem, dlatego samorząd szkolny podczas ostatniego zebrania zaproponował zbiórkę pieniędzy w klasach. Jedna klasa lub dwie mogłaby kupić jeden tablet w cenie 297 zł.

      Pieniądze można wpłacać również do p. Engwert, która kupi tablety i przekaże je dalej.

    • flaga Ukrainy
     • Zbiórka tabletów

      11.05.2022

      Uwaga!

      Sieroty ewakuowane z Donbasu i Charkowa na wschodzie Ukrainy do obwodu lwowskiego potrzebują tablety, aby brać udział w lekcjach zdalnych. Potrzeba około 130 sztuk. Nowe lub używane - byleby działały. Samorząd szkolny ogłasza zbiórkę tabletów. Bardzo liczymy na Waszą pomoc. Kilka lub kilkanaście osób może złożyć się na jeden tablet. Jedna klasa może ufundować jedną sztukę. Jak zawsze liczymy na waszą kreatywność. Tablety przynosimy do pokoju pedagogów. Zbiórka trwa do piątku, do 20 maja 2022.
      Pytania dotyczące zbiórki proszę kierować do Pani Katarzyny Engwert.

    • nauczyciel przy tablicy
     • Praca w SP 168

      07.04.2022

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie ul. Zwycięzców 44 zatrudni pomoc nauczyciela dla uczniów z Ukrainy.

      Kandydat powinien spełniać następujące warunki:

      • jest uchodźcą z Ukrainy
      • jest nauczycielem, pedagogiem, psychologiem, studentem kierunku pedagogicznego i ma doświadczenie w pracy z dziećmi
      • zna język polski w stopniu umożliwiającym pośredniczenie w komunikacji uczniów i ich rodziców z nauczycielami polskimi.

      CV prosimy przesyłać na adres sp168@edu.um.warszawa.pl

    • Pies za ogrodzeniem z siatki
     • Dawać czy brać? Oczywiście, że DAWAĆ!

      21.03.2022

      W zeszły piątek, po trzech tygodniach zbierania karmy dla zwierząt z ukraińskich schronisk, zakończyliśmy pierwszą część naszej szkolnej akcji. Ponad 130 kg jedzenia przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, a konkretnie warszawskiemu oddziałowi tej organizacji.T
      owarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało założone w 1864 roku, po upadku powstania styczniowego. Była to druga na świecie tego typu organizacja (po Brytyjskim - Królewskim Towarzystwie) i pierwsze w Polsce stowarzyszenie społeczne działające w sposób ciągły i zorganizowany. Jednym z założycieli Towarzystwa był Adolf Dygasiński. Współpracowali z nim: Aleksander Świętochowski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski i wielu innych wybitnych Polaków.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się w tę szczególną akcję. Dziękujemy klasie 6B za liczenie i noszenie kilogramów! Zwierzaczkom życzymy SMACZNEGO!

    • flaga Ukrainy na której narysowane są serca
     • Pomoc zwierzętom

      16.03.2022

      Drodzy Uczniowie i Rodzice,
      nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z ukraińskich schronisk, które dzięki wielu organizacjom przyjeżdżają już do Polski. Zwierzęta tak jak i ludzie są wystraszone, ogłuszone wojną, nieufne, czasem wymagają leczenia, a na pewno każde z nich niezwykle potrzebuje miłości i bezpieczeństwa. Aby pracownicy i wolontariusze schronisk i organizacji pozarządowych mogli skutecznie pomagać takim zwierzętom, należy stworzyć im do tego warunki. Dlatego zwracamy się z prośba do wszystkich Rodzin, o rozważenie adopcji pieska lub kotka ze schroniska, co pozwoli na zwolnienie miejsc dla nowoprzybyłych zwierząt ukraińskich. Będą one musiały przejść długotrwałą terapię, zanim same będą mogły trafić do adopcji.To trudna, ale bardzo ważna i bardzo potrzebna dzisiaj decyzja.Cały czas, na ten sam cel, zbieramy też karmę dla zwierząt - sala 35. Dziękujemy za to co już, prosimy o więcej.

    • flaga Ukrainy na której są narysowane serca
     • Pomoc Ukrainie

      16.03.2022

      Szanowni Rodzice,
      bardzo dziękujemy za gotowość pomocy i pomysły na zorganizowanie zbiórek różnych przedmiotów potrzebnych w Ukrainie. W szkole nie jesteśmy w stanie zorganizować dużych zbiórek. Mniejsze tak. Obecnie prowadzimy zbiórkę powerbanków, które zostaną zawiezione na granicę. 
      Poza tym, będziemy opiekować się naszymi nowymi uczniami z Ukrainy, sprawdzać czego potrzebują. Wtedy liczymy na Państwa pomoc. Nie będziemy jednak ogłaszać zbiórki ogólnoszkolnej. Proponujemy organizować pomoc w poszczególnych klasach. 
      Informujemy również, że najbliższy PUNKT POMOCY UKRAINIE znajduje się w LO im. Mickiewicza.

    • Chłopiec piszący prace
     • Konkurs IDIOMANIAC

      10.03.2022

      Zapraszamy uczniów kl 4-8 do udziału w konkursie IDIOMANIAC.Jego celem jest nauka przez zabawę. W języku angielskim idiomy, przysłowia i inne wyrażenia są ważną częścią codziennej wypowiedzi. Czynią ją żywszą, bardziej obrazową, często rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swojemu dowcipnemu brzmieniu. Idiom, jest to wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć senes idiomów w sposób dosłowny, dobrze jest zapoznać się ze znaczeniem i zastosowaniem każdego z nich. Nauka idiomów to także świetna zabawa! Znajomość idiomów oraz wyrażeń idiomatycznych sprawi, że Twój angielski stanie się bardziej płynny.  Do not hesitate and give it a try!!

      REGULAMIN KONKURSU:

      1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej ilustrującej idiom angielski wraz z zamieszczeniem na niej samego idiomu.
      2. Konkurs jest adresowany do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych.
      3. Prace należy wykonać w formacie: A4 lub A3 techniką dowolną.
      4. Każdy z uczniów może złożyć jedna pracę.
      5. Oceniane będą: pomysłowość, walory artystyczne, poprawność językowa, samodzielność.
      6. Prace można przynosić nauczycielom jęz. angielskiego do 12.04.

      Serdecznie zapraszamy do udziału!

    • Czesław Niemen
     • Czesław Niemen - pamiętamy...

      18.01.2022

      W dniu 17.01.2022 r. przypadała rocznica śmierci patrona naszej szkoły Czesława Niemena. Prezydium naszego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem odwiedziła grób artysty, złożyła symboliczną wiązanek i zapaliła znicz pamięci. Dziękujemy rodzicom Oli i Hani Galicy z klasy 8a za kupno pięknych kwiatów.