• Pies za ogrodzeniem z siatki
     • Dawać czy brać? Oczywiście, że DAWAĆ!

      21.03.2022

      W zeszły piątek, po trzech tygodniach zbierania karmy dla zwierząt z ukraińskich schronisk, zakończyliśmy pierwszą część naszej szkolnej akcji. Ponad 130 kg jedzenia przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, a konkretnie warszawskiemu oddziałowi tej organizacji.T
      owarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zostało założone w 1864 roku, po upadku powstania styczniowego. Była to druga na świecie tego typu organizacja (po Brytyjskim - Królewskim Towarzystwie) i pierwsze w Polsce stowarzyszenie społeczne działające w sposób ciągły i zorganizowany. Jednym z założycieli Towarzystwa był Adolf Dygasiński. Współpracowali z nim: Aleksander Świętochowski, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski i wielu innych wybitnych Polaków.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się w tę szczególną akcję. Dziękujemy klasie 6B za liczenie i noszenie kilogramów! Zwierzaczkom życzymy SMACZNEGO!

    • flaga Ukrainy na której narysowane są serca
     • Pomoc zwierzętom

      16.03.2022

      Drodzy Uczniowie i Rodzice,
      nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy zwierzętom z ukraińskich schronisk, które dzięki wielu organizacjom przyjeżdżają już do Polski. Zwierzęta tak jak i ludzie są wystraszone, ogłuszone wojną, nieufne, czasem wymagają leczenia, a na pewno każde z nich niezwykle potrzebuje miłości i bezpieczeństwa. Aby pracownicy i wolontariusze schronisk i organizacji pozarządowych mogli skutecznie pomagać takim zwierzętom, należy stworzyć im do tego warunki. Dlatego zwracamy się z prośba do wszystkich Rodzin, o rozważenie adopcji pieska lub kotka ze schroniska, co pozwoli na zwolnienie miejsc dla nowoprzybyłych zwierząt ukraińskich. Będą one musiały przejść długotrwałą terapię, zanim same będą mogły trafić do adopcji.To trudna, ale bardzo ważna i bardzo potrzebna dzisiaj decyzja.Cały czas, na ten sam cel, zbieramy też karmę dla zwierząt - sala 35. Dziękujemy za to co już, prosimy o więcej.

    • flaga Ukrainy na której są narysowane serca
     • Pomoc Ukrainie

      16.03.2022

      Szanowni Rodzice,
      bardzo dziękujemy za gotowość pomocy i pomysły na zorganizowanie zbiórek różnych przedmiotów potrzebnych w Ukrainie. W szkole nie jesteśmy w stanie zorganizować dużych zbiórek. Mniejsze tak. Obecnie prowadzimy zbiórkę powerbanków, które zostaną zawiezione na granicę. 
      Poza tym, będziemy opiekować się naszymi nowymi uczniami z Ukrainy, sprawdzać czego potrzebują. Wtedy liczymy na Państwa pomoc. Nie będziemy jednak ogłaszać zbiórki ogólnoszkolnej. Proponujemy organizować pomoc w poszczególnych klasach. 
      Informujemy również, że najbliższy PUNKT POMOCY UKRAINIE znajduje się w LO im. Mickiewicza.

    • Chłopiec piszący prace
     • Konkurs IDIOMANIAC

      10.03.2022

      Zapraszamy uczniów kl 4-8 do udziału w konkursie IDIOMANIAC.Jego celem jest nauka przez zabawę. W języku angielskim idiomy, przysłowia i inne wyrażenia są ważną częścią codziennej wypowiedzi. Czynią ją żywszą, bardziej obrazową, często rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swojemu dowcipnemu brzmieniu. Idiom, jest to wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć senes idiomów w sposób dosłowny, dobrze jest zapoznać się ze znaczeniem i zastosowaniem każdego z nich. Nauka idiomów to także świetna zabawa! Znajomość idiomów oraz wyrażeń idiomatycznych sprawi, że Twój angielski stanie się bardziej płynny.  Do not hesitate and give it a try!!

      REGULAMIN KONKURSU:

      1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej ilustrującej idiom angielski wraz z zamieszczeniem na niej samego idiomu.
      2. Konkurs jest adresowany do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych.
      3. Prace należy wykonać w formacie: A4 lub A3 techniką dowolną.
      4. Każdy z uczniów może złożyć jedna pracę.
      5. Oceniane będą: pomysłowość, walory artystyczne, poprawność językowa, samodzielność.
      6. Prace można przynosić nauczycielom jęz. angielskiego do 12.04.

      Serdecznie zapraszamy do udziału!

    • Czesław Niemen
     • Czesław Niemen - pamiętamy...

      18.01.2022

      W dniu 17.01.2022 r. przypadała rocznica śmierci patrona naszej szkoły Czesława Niemena. Prezydium naszego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem odwiedziła grób artysty, złożyła symboliczną wiązanek i zapaliła znicz pamięci. Dziękujemy rodzicom Oli i Hani Galicy z klasy 8a za kupno pięknych kwiatów.

    • Dzieci na nartach
     • Zapisy na akcję "Zima w Mieście" 2022

      30.12.2021

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl,  rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

      Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      Feryjne Placówki Edukacyjne

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
      w Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN.

      Zapraszamy!

    • Szopka bożonarodzeniowa
     • Słuchowisko jasełkowe

      22.12.2021

      Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska jasełkowego, zorganizowanego przez uczniów naszej szkoły. Jest to projekt, w którym uczestniczyły dzieci z klas 1-8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy jego powstaniu. Ze względu na urok prac najmłodszych dzieci, pisownia pozostała niezmieniona. Miłego odbioru.

      Aby wyświetlić nagranie należy zalogować się na konto eduwarszawa.pl

    • Serduszko WOŚP
     • WOŚP 2022

      29.11.2021

      Szanowni uczniowie zainteresowani Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, sztab Orkiestry w IV LO, z którym współpracowaliśmy od kilku lat z powodu pandemii w tym roku nie będzie działał.Z trudem, ale znalazłam sztab zorganizowany przez Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej przy ul. Grochowskiej 316/320, który nas przyjmie. Otrzymamy od niego 14 identyfikatorów, oznacza to, że tylko 56 uczniów z naszej szkoły będzie mogło kwestować na ulicach w niedzielę 30.01.22 (w 14 grupach czteroosobowych). Zwykle było nas około 100 osób. Zwracam uwagę, że 30.01.22 to początek naszych ferii zimowych. Część z was na pewno wyjeżdża. Proszę o utworzenie czteroosobowych zespołów, przesłanie mi przez Librus imion i nazwisk ze wskazaniem lidera grupy, który otrzyma identyfikator. Zaświadczenie o udziale w WOŚP otrzymają wszyscy członkowie zespołu. Ponieważ jesteście niepełnoletni, kwestować możecie w towarzystwie osoby dorosłej. Jej dane proszę mi również przysłać.

      PRZECZYTAJCIE UWAŻNIE PONIŻSZE INFORMACJE: 

      IDENTYFIKATORY BĘDZIE TRZEBA WYGENEROWAĆ NA STRONIE https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ KONTO MUSZĄ ZAŁOŻYĆ NA TEJ STRONIE WASI RODZICE, PODAJĄC RÓWNIEŻ WASZE DANE. DO WYGENEROWANIA IDENTYFIKATORA POTRZEBNE BĘDZIE WASZE ZDJĘCIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ I KOD (TOKEN), KTÓRY OTRZYMACIE ODE MNIE. NALEŻY PRZY TYM SPRAWDZIĆ, CZY ZOSTALIŚCIE PRZYPISANI DO SZTABU PRZY UL. GROCHOWSKIEJ 316/320. Czekam na Wasze zgłoszenia. Do końca tygodnia musimy wygenerować identyfikatory, które odbierzecie w sztabie wraz z puszkami 30.01.22.

    • Logo Ratownicy czytelnictwa
     • Ratownicy czytelnictwa w akcji!

      25.11.2021

      Jak zachęcić do działania? Przykładem własnym. Tak też czynią uczniowie kl. IV-VIII, którzy głośno czytają młodszym koleżankom i kolegom. Działanie zaplanowano na cały rok, a do każdego miesiąca przypisano określony gatunek literacki lub tematykę. Listopad to miesiąc komiksu, stąd piątoklasiści umilali czas bywalcom świetlicy głośną lekturą Asteriksa w Hiszpanii. Zaprezentowano też inne pozycje z tej serii. Ponadto przedstawicielka grona uczniowskiego odwiedziła bibliotekę publiczną w celu zapoznania się z tamtejszą ofertą komiksową. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, a po więcej przygód Asteriksa i nie tylko zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej oraz biblioteki publicznej przy ulicy Meksykańskiej!

    • żonkil
     • Pola Nadziei 2021

      04.10.2021

      Tradycyjnie w październiku będziemy sadzić przed szkołą żonkile. Wiosną, gdy zakwitną będą symbolem naszej łączności z chorymi przebywającymi w hospicjach. Nasza szkoła od lat współpracuje z hospicjum prowadzonym przez księży Marianów w Warszawie przy ul. Tykocińskiej.

      Prosimy każdego ucznia o wpłacenie 1 zł do skarbnika klasowego. Pieniądze zbieramy do 7 października, wpłacamy do p. Engwert (sale 34, 36, 50). Pierwsze wpłaty można uiścić podczas zebrania samorządu szkolnego we wtorek 05.10.21 na przerwie po 4 lekcji w sali 50.

      Za zebrane pieniądze otrzymamy cebulki żonkili. Zasilimy również konto hospicjum, które wspiera rodziny chorych na nowotwory.

    • Dłoń z piórem podpisująca dokument
     • Zarządzenie Dyrektora Szkoły

      28.09.2021

      Po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, ustalam w roku szkolnym 2021/2022 dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w następujących terminach:

      • 12.11.2021 r. (piątek)
      • 07.01.2022 r. (piątek)
      • 02.05.2022 r. (poniedziałek)
      • 24.05.2022 r. (wtorek) – egzamin ósmoklasisty
      • 25.05.2022 r. (środa) – egzamin ósmoklasisty
      • 26.05.2022 r. (czwartek) – egzamin ósmoklasisty
      • 17.06.2022 r. (piątek)