• Czerwona róża
     • Dzień Matki

      26.05.2021

      Już dziś Dzień Matki!

      Dzień w którym dziękujemy naszym mamom za wysiłek i trud włożony w nasze wychowanie. W tym szczególnym dniu składamy naszym Mamom najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do obejrzenia relacji z przygotowań do tego  radosnego dnia.

      Uczennice i uczniowie klas 1-3

      Pod linkami filmy przygotowane przez uczniów i wychowawczynie klas 1-3 (można je obejrzeć po zalogowaniu na konto w portalu eduwarszawa.pl). Koordynatorem Dnia Matki w naszej szkole jest Pani Lucyna Dębicka.

    • zdrowe warzywa
     • Płatności za obiady - klasy 6 i 8

      17.05.2021

      Szanowni Państwo,

      płatności za obiady dla klas 6 w dniach 17-20.05.2021 r., zaś dla klas 8 w dniach 17-24.05.2021 r. Pieniądze prosimy przelac na rachunek bankowy szkoły.

      Klasy 6: MAJ + CZERWIEC - 19 dni obiadowych -> 85,5 zł

      Klasy 8: MAJ + CZERWIEC - 18 dni obiadowych -> 81 zł

      W przypadku pytań prosimy kontaktować się z kierownikiem stołówki: 22 617 63 28 w. 25

    • Baner akcji Lato w Mieście
     • "Lato w Mieście" 2021

      10.05.2021

      Szanowni Państwo,

      uprzejmie informujemy, że Miasto Stołeczne Warszawa przygotowuje się do Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2021, jednakże z uwagi na  brak zasad organizacji półkolonii oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, związanych między innymi z rygorem sanitarnym w placówkach, wiekiem uczestników, liczebnością grup, nie jesteśmy w stanie rozpocząć rekrutacji. Po  otrzymaniu powyższych informacji niezwłocznie rozpoczniemy zapisy.

      Jednocześnie informujemy, że wykaz szkół i placówek  biorących udział  ww. Akcji dostępny jest na stronie Elektronicznego systemu zgłoszeń do Warszawskiej Akcji „Lato w mieście” https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/vacatio-parents/main.action

    • Kolorowe owoce i warzywa
     • Płatności za obiady dla klas 1-3 - maj

      05.05.2021

      Szanowni Państwo,

      poniższe kwoty podane są z uwzględnieniem odpisów wynikających z nieobecności poszczególnych klas w szkole (kwarantanna, zajęcia zdalne podczas nauczania hybrydowego). Jeżeli dziecko było nieobecne w innym czasie, prosimy o indywidulane rozliczenie odpisów za posiłki. 

      Dodatkowo w dniach 25-27.05.2021 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty - w szkole będą tylko zajęcia opiekuńcze. Jeżeli dziecko nie będzie obecne w tych dniach, prosimy o zmniejszenie wpłaty o 4,50 zł za każdy dzień.

      W przypadku pytań prosimy kontaktować się z kierownikiem stołówki: 22 617 63 28 w. 25

      Wpłaty za posiłki w poszczególnych klasach:

      Ia: 19 dni obiadowych - 8 dni odpisów = 11 dni obiadowych -> 49,50 zł

      Ib: 19 dni obiadowych - 8 dni odpisów = 11 dni obiadowych -> 49,50 zł

      Ic: 19 dni obiadowych - 9 dni odpisów = 10 dni obiadowych -> 45 zł

      IIa: 19 dni obiadowych - 12 dni odpisów = 7 dni obiadowych -> 31,50 zł

      IIb: 19 dni obiadowych - 9 dni odpisów = 10 dni obiadowych -> 45 zł

      IIc: 19 dni obiadowych - 8 dni odpisów = 11 dni obiadowych -> 49,50 zł

      IIIa: 19 dni obiadowych - 8 dni odpisów = 11 dni obiadowych -> 49,50 zł

      IIIb: 19 dni obiadowych - 14 dni odpisów = 5 dni obiadowych -> 22,50 zł

      IIIc: 19 dni obiadowych - 9 dni odpisów = 10 dni obiadowych -> 45 zł

    • Kolorowe przybory szkolne leżące na zeszycie.
     • Nauczanie hybrydowe od 26 kwietnia 2021 r.

      23.04.2021

      Od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r., zgodnie z Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 168 im. Czesława Niemena w Warszawie Nr 18.2021 z dnia 23 kwietnia 2021 r., uczniowie klas 1-3 wracają do szkół według schematu:

      Tydzień od 26.04 do 30.04.2021 r.

      • kl. 1c, 2a, 2b, 3b, 3c mają lekcje stacjonarne w szkole,
      • kl. 1a, 1b, 2c, 3a mają lekcje w systemie zdalnym.

      W kolejnym tygodniu będzie odwrotnie.

    • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
     • Narodowy Spis Powszechny

      23.04.2021

      W związku z trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r., otrzymaliśmy pismo z prośbą o rozpowszechnienie. Poniżej jego treść.

      Szanowni Państwo,

      Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

      Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

      Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

      Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

      Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe i dostępem do sieci internetowej.

      Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.

      Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

      Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

    • Logo Dnia Ziemi
     • Dzień Ziemi

      21.04.2021

      Samorząd Szkolny przypomina, że 22.04.2021 r. obchodzony jest Dzień Ziemi.
      Pamiętajmy o segregowaniu śmieci, o zużywaniu jak najmniejszej ilości plastiku oraz o tym, że w naszej szkole zbieramy plastikowe nakrętki na rzecz rehabilitacji 8-letniej Natalki. Nakrętki przynosimy do szkoły po zakończeniu nauczania zdalnego.


      Polecamy stronę Polskiej Akcji Humanitarnej www.pah.org.pl, gdzie m.in. przeczytamy:
      „W tym roku bijemy na alarm, ponieważ w wyniku coraz częstszych ekstremalnych zjawisk pogodowych, będących następstwem zmian klimatu, miliony ludzi muszą uciekać ze swoich domów. Zmiany klimatu nie są równie gwałtowne i dotkliwe na całej Ziemi. Większość ekstremalnych zjawisk pogodowych ma miejsce w biedniejszych krajach południa, które w niewielkim stopniu się do nich przyczyniają. Dla wielu z tych państw jest to dodatkowy, bardzo silny szok.”

    • Grafika - kwiat żonkilu, napis 19 IV 1943 Powstanie w Getcie Warszawskim
     • Akcja Żonkile

      18.04.2021

      Jak co roku nasza szkoła upamiętni rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim. 19 kwietnia 2021 roku przypada 78. rocznica wybuchu powstania. W tym dniu społeczność szkolna uczestniczyć będzie w akcji Żonkile, polegającej na przypieciu do ubrania papierowego kwiatu żonkila. Organizatoerm akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

    • Kwiat żonkila
     • Pola Nadziei

      18.04.2021

      Wiosną przyroda budzi się do życia czego efekty widać również przed naszą szkołą. Żonkile zasadzone jesienią w ramach akcji "Pola Nadziei", właśnie rozkwitły, upiększając tym samym szkolne podwórko. Coroczne uczestnictwo w tej akcji pozwala nam pomagać potrzebującym, przebywającym w hospicjach. Dzięki zaangażowaniu naszego samorządu i Pani Katarzyny Engwert-Malajkat, rośnie wśród uczniów świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

    • Grafika - rakieta lecąca w kosmos, napis Uniwersytet Dzieci
     • Uniwersytet Dzieci

      18.04.2021

      W bieżącym roku szkolnym klasa 3b, wych. Lucyna Dębicka, po raz kolejny bierze udział w programie Uniwersytetu Dzieci. Po realizacji ubiegłorocznego projektu: "Ekologia. Jak chronić środowisko?",  uczniowie pod kierunkiem wychowawcy realizują projekt: "W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?"

    • Koszyczek wielkanocny, a w nim: jajka, babka, baranek, chleb. Całość przystrojona zielonymi gałązkami bukszpanu.
     • Świąteczne życzenia od Pani Dyrektor

      31.03.2021

      Wielkanoc to czas refleksji i zadumy nad sensem życia, ale także szczególny czas wiary, nadziei i miłości. Życzmy sobie nawzajem, by nadchodzące święta przyniosły nam radość, spokój, życzliwość. Niech budząca się do życia przyroda doda nam sił, by stawić czoła trudnej codzienności. Zdrowia, pogody ducha, wytrwałości, optymizmu.

      Wesołych Świąt!