GLOBAL SCHOLARS 2021/2022

FOOD, CITIES AND OUR FUTURE

Program na rok szkolny 2021/2022 (205 KB, PDF)

Tegoroczna edycja programu nawiązuje do zagadnień, jak: związek pomiędzy globalnym systemem produkcji żywności a zmianami klimatu, wpływ kultury i położenia geograficznego danego kraju na preferencje konsumenckie, czy zrównoważone sposoby poprawy bezpieczeństwa żywnościowego.

Na początku projektu zastanawialiśmy się, jakie dania są ważne w naszych rodzinach i w naszej kulturze. W wysłanych wiadomościach uczniowie podzielili się przepisami i zdjęciami dań z rówieśnikami z innych krajów. Na kolejnych zajęciach czytali o daniach typowych dla ich krajów.

Na koniec tegorocznego projektu uczniowie przeprowadzili ankietę w swoim otoczeniu aby dowiedzieć się, jakie problemy związane z bezpieczeństwem żywieniowym są dla tych osób najważniejsze i zaproponować rozwiązanie tych problemów. Następnie uczyli się, jak wyniki ankiety przedstawić na pomocą infografik, które rozwiesili w różnych miejscach w szkole.

Galeria zdjęć

Stworzyli też wspólnie prezentację o dostępności różnego jedzenia w najbliższej okolicy.

Prezentacja (5,49 MB, PPSX)