• Zajęcia

• Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe od roku szkolnego w szkole podstawowej 2017/18 można tworzyć oddziały dwujęzyczne. Tworzy się je począwszy od klasy 7.

Przez oddział dwujęzyczny należy rozumieć oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne, z wyjątkiem zajęć obejmujących język polski, część historii dotyczącą historii Polski i część geografii dotyczącą geografii Polski, w tym co najmniej jedne zajęcia edukacyjne wybrane spośród zajęć obejmujących: biologię, chemię, fizykę, część geografii odnoszącą się do geografii ogólnej, część historii odnoszącą się do historii powszechnej lub matematykę.

Do oddziałów dwujęzycznych w szkole podstawowej przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie danej  szkoły. Warunkiem przyjęcia jest otrzymanie promocji do klasy 7 oraz uzyskanie pozytywnego wyniku sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzanego na warunkach ustalonych przez radę pedagogiczną.

W następnej kolejności, w przypadku wolnych miejsc, do oddziału dwujęzycznego mogą być przyjmowani uczniowie innych szkół.

Szkoły decydują o wyborze języka obcego nowożytnego, który będzie drugim językiem nauczania w oddziałach dwujęzycznych.

W naszej Szkole uczniowie klas dwujęzycznych mają pięć lekcji języka angielskiego w tygodniu na poziomie B1 (klasy siódme) oraz B1+ (klasy ósme). Korzystają także z  przedmiotów nauczanych dwujęzycznie, a więc zarówno w języku angielskim, jak i polskim: biologia, geografia, WOS.

Rok szkolny 2022/23

• 1 oddział dwujęzyczny na poziomie klas siódmych (7b).
          Nauczane przedmioty w dwóch językach (angielskim i polskim) to biologia i geografia.
        • 2 oddziały dwujęzyczne na poziomie klas ósmych (8c i 8d).
          Kontynuacja nauczania dwujęzycznego z poprzedniego roku - biologia oraz nowy przedmiot - WOS.