Klasa 3c wybrała się do Klasa 3c wybrała się do Orientarium ZOO Łódź Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki – to tylko część atrakcji, które mogli podziwiać uczniowie. Dzielą się z nami filmikiem z tego dnia pełnego wrażeń.
Fotorelacja z Dnia Krawata 👔
19.10.2023Dzień Krawata zdecydowanie przypadł naszym uczennicom iuczniom do gustu 😊
2
Bezpieczne grzybobranie 🍄
18.10.2023W piątek w ramach KOLOROWEGO TYGODNIA zapraszamy na BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE.
Na wszystkich piętrach szkolnych można zapoznać się z informacjami na temat popularnych grzybów polskich lasów, a także jak je zbierać i jak rozróżniać gatunki do siebie podobne .
Każdy po pobraniu „ koszyka”, którym będzie karta identyfikacji grzybów, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności ich rozpoznawania. Na karcie zaznaczymy, które grzyby ( według nas) są bezpieczne a których nie zbieralibyśmy, ponieważ są niejadalne lub trujące.
Po „ grzybobraniu” poprawność wyborów można będzie sprawdzić na karcie odpowiedzi umieszczonej przy gabinecie pielęgniarki szkolnej.
Udanego grzybobrania życzy Zespół Przyrodniczy
Warsztaty chemiczne w 2c
19.10.2023Klasa 2c wzięła aktywny udział w niezwykłych warsztatach - eksperymentach. Nasza sala zamieniła się w pracownię chemiczną, a my weszliśmy w rolę chemików. Badaliśmy różne substancje: obojętne, kwasy i zasady oraz ich zachowanie podczas mieszania z innymi preparatami. Poznaliśmy przedmioty jakimi posługują się chemicy takie jak pipety, menzurki, kolby, papierki uniwersalne itp. Uwielbiamy prowadzić eksperymenty, doświadczenia i obserwacje.
1b i 2b w Dyniolandzie
18.10.2023Klasy 1b i 2b wybrały się na Farmę Dyni "Dynioland" w Wieliszewie, gdzie czekało wiele atrakcji. Uczniowie poznawali rodzaje dyń, a nawet mogli skosztować prażonych pestek dyni i soku z dyni. Odwiedzili również szklarnię, gdzie poznali kuzynkę dyni - tykwę. Ciekawym doświadczeniem był spacer po ścieżce sensorycznej i karmienie kawałkami jabłek i dyni zwierząt, które mieszkają na farmie (np.kozy, świnka wietnamska). Szukali również właściwej drogi w labiryncie. Mieli też okazję poczuć się jak prawdziwi Indianie i przekonać się, jak mieszka się w tipi. Ostatnie zadanie przyniosło jednak najwięcej frajdy! Było to bieganie po wysokich słomianych belach, lub między nimi w wysokim labiryncie.
3
Tydzień Uczniowskiej Supermocy
17.10.2023Od dziś rusza Tydzień Uczniowskiej Supermocy. W tym roku pod hasłem: "Jestem królem/królową swojego czasu" Wraz z wychowawcami klas uczniowie będą realizowali przydzielone im zadania.
Życzymy Wam dobrej zabawy i czekamy na efekty pracy😊
Zespół psychologiczno - pedagogiczny
Światowy Dzień Krawata 👔
16.10.2023Światowy Dzień Krawata obchodzony jest 18 października - dla naszej społeczności szkolnej to kolejna okazja do obchodów świąt nietypowych.
Każdy, kto przyjdzie ubrany w krawacie nie będzie w tym dniu pytany 😉
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Opiekunowie SU
Odwiedziny absolwentów
13.10.2023W tym wyjątkowym dniu nie zapomnieli o nas także nasi absolwenci. Zawsze są mile widziani!
MAM TALENT!
13.10.2023Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty. Zostali podzieleni na kategorie klasowe: 4-5 na 3 i 4 godzinie lekcyjnej oraz klasy 6-8 na 6 godzinie lekcyjnej.
W kategorii piosenka zwyciężyli:
Natalia Oleksik klasa 5c - I miejsce
Franciszka Łuczak i Maja Naklicka kl 5b - II miejsce
Patryk Zając kl 4a - III miejsce
Pozostali wykonawcy to:
Franek Dąbrowski kl 4a
Kiga Oleksiewicz kl 4b
Aleksandra Czajka kl 4b
Ludmiła Semeniuk , Ela Jaworska, Wiktoria Duong kl 4c
Maria Portasiewicz i Nina Kasprzyk kl 4c
Anastazja Prikhodko kl 5c
W kategorii taniec:
Hanna Król, Kasia Listkiewicz i Ada Gajewska kl 4c - I miejsce
ex aequo II miejsce:
Ada Gajewska, Wiktoria Duong, Alicja Romanowska i Kasia Listkiewicz kl 4c
oraz Piotr Turczyn kl 4b
ex aequo III miejsce:
Ludmiła Semeniuk, Nadzieja Mika i Maria Portasiewicz kl 4c
oraz Apolonia Kupecka, Alicja Strugacz i Julia Adamczyk kl 5c
W kategorii inne:
Grupa Diamonds (Konstancja Kąkol-Dzięcioł, Kalina Kmiecik, Wiktoria Borawska, Matylda Kułakowska, Franciszka Łuczak, Marianna Manikowska, Lena Szwed) kl 5b - I miejsce za wieżę cheerleaderek
Franek Dąbrowski - II miejsce za układanie kostki rubika na czas
ex aequo III miejsce:
Jakub Sabała za sztuczki
oraz Jan Witt za znajomość geografii
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!
11Wśród uczniów klas 6-8 piosenki zaprezentowali:
Aleksander Kuchta kl 7a, Franciszek Jadczka kl 7b, Oskar Popławski kl 8a - I miejsce
Diana Shrydka kl 7a - II miejsce
Talent w grze na pianinie prezentowali:
Hanna Szczepankowska kl 8b oraz Wojciech Jastrzębski kl 7c - ex aequo I miejsce
W kategorii inne wsytąpili:
Antonina Sypień kl 7c (prezentacja swojej pasji dotyczącej pisania recenzji) - I miejsce
Cherleaderki z kl 6b: Dominka Chmura, Wiktoria Janowska-Walenda, Matylda Turyk, Mariann Jurowska, Daryna Zhovta, Vladyslava Levkova, Aleksandra Walasek oraz Marta Augystynowicz zaprezentowały układ akrobatyczny - II miejsce
W czasie obrad jury wykonawcy wraz z widownią zatańczyli wspólnie belgijkę.
Korzystając z okazji chcemy gorąco polecić i zaprosić do obserwowania konta Tosi Sypień na instagramie @antosiapoleca, na którym zamieszcza swoje recenzje książek.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup nagród dla uczestników.
4
"Dzień Nauczyciela" w wykonaniu 2c
13.10.2023Klasa 2c zaprosiła klasy 1-3 oraz ich Panie Nauczycielki na uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. W programie była inscenizacja "Dzień Nauczyciela", wspólnie odśpiewanie "Sto lat". Były też życzenia i kwiaty.
Ślimak, ślimak pokaż rogi...🐌
13.10.2023Klasa 2c z ogromną przyjemnością skorzystała z zaproszenia Pani Agnieszki Dziarmagi - Czajkowskiej i odwiedziła Biblioteka na Meksykańskiej. Uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez Panią biolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Tym razem poznaliśmy ciekawostki z życia ślimaków. Prowadziliśmy obserwacje i wykonywaliśmy doświadczenia. Teraz wiemy, że powiedzenie " Ślimak, ślimak, pokaż rogi....." nie do końca jest prawdą, bo ślimak pokazuje czułki.
Wypalanie w drewnie
13.10.2023Wypalarka do drewna to kolejne narzędzie, które poznali uczniowie na zajęciach Złota Rączka. W bardzo precyzyjny sposób powstawały rysunki w drewnie.
2
Ogólnopolski konkurs "Znaczek baśniowy na przygodę gotowy"
12.10.2023Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Znaczek baśniowy na przygodę gotowy".
Klasyczny znaczek pocztowy swoim kształtem przypomina prostokąt, wykonany jest z papieru, a jego brzegi pokryte są tzw. ząbkami. Na znaczku pocztowym muszą być również nadruki wskazujące jego nominał oraz kraj.
Projekt znaczka powinien być wykonany w formacie A4 wyłącznie w formie płaskiej (żadnych wyklejanek z plasteliny, ziarenek, kulek krepiny itp.), na kartce papieru technicznego (twardej).
Dopuszcza się wykonanie projektu znaczka dowolnymi technikami.
Zachęca się do rodzinnego wykonania pracy.
Szczegóły w librusie w zakładce ogłoszenia, regulamin konkursu pod linkiem: https://tiny.pl/cj948
Dzielnicowe Mistrzostwa w piłce nożnej ⚽️
12.10.2023Mamy to! 1. miejsce w dzielnicy🥇Teraz jako reprezentant Pragi Południe gramy w Mistrzostwach Warszawy!
Dziękujemy chłopcy: 7a - Kyrylo Balytskiy , Franciszek Piekutowski, Aleksander Puchalski, 7b - Maciej Gadziała, Stanisław Romanchuk, Szymon Zawada, 7c - Miłosz Kowalski, Maciej Zduńczyk, Wojciech Biliński 👏👏👏
Zanurzenie w sztuce
12.10.2023Antonio Vivaldi był inspiracją dla uczniów klasy 2b w tworzeniu pięknych dzieł sztuki na lekcji plastyki.
2c w Muzeum Niepodległości
12.10.2023Klasa 2c realizuje program "Kulturalna szkoła na Mazowszu". Byliśmy w Muzeum Niepodległości na lekcji muzealnej pt. "Śledztwo w sprawie Orła". Szukając śladów orła na herbach, pieczęciach, tarczach, mieczach i hełmach zobaczyliśmy, jakie formy przybierał na przestrzeni wieków. Podążając tym tropem odkryliśmy, jak doszło do tego, że orzeł stał się godłem Polski. Była to fascynująca lekcja historii!
3
4c w Łazienkach Królewskich
11.10.2023Klasa 4c korzysta z pięknej pogody i w poszukiwaniu jesieni wybrała się na spacer po Łazienkach Królewskich.
6
Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „W drodze ku mądrości”.
11.10.2023Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w XXI edycji Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „W drodze ku mądrości”.
Program konkursu nawiązuje do wybranych zagadnień zawartych w podstawie programowej przedmiotów: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, etyki oraz innych.
Interdyscyplinarny Konkurs Filozoficzny „W drodze ku mądrości” przeprowadza Polskie Towarzystwo Filozoficzne na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają się do nauczycielki etyki p. Anny Domańskiej-Iwaniuk najpóźniej do 20.11.2023 r.
etap szkolny - 27.11.2023 r.
Szczegółowe informacje o konkursie m.in. wymagania konkursowe znajdują się TU.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie