• Kangur Matematyczny

13.12.2023

📣Zapraszamy uczniów Klas 2-8 do udziału w XXXIII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

🦘Organizatorem Konkursu w naszym kraju jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.

🦘W Regionie Warszawskim i Radomskim organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne „Liczman” w Warszawie.

🦘W roku szkolnym 2023/2024 Konkurs odbędzie się w czwartek 21 marca 2024 roku o godzinie 9.00

🦘Opłata za udział w konkursie wynosi 16 zł od uczestnika.

🦘Uczestnik Konkursu powinien:1. mieć podpisany regulamin przez rodzica/opiekuna prawnego (regulamin na stronie)https://www.kangur-mat.pl/zasady.php#zasady2. dokonując opłaty do 12.01.2024 r. za udział w konkursie u nauczyciela matematyki (16 zł)

🦘Zapraszamy do zabawy z Matematyką!

Nauczyciele matematyki 🙂

• Pomagamy!

13.12.2023

Takie piękne podziękowania otrzymaliśmy od Schronisko dla zwierząt Małe Boże, które w szczególności należą się klasie 8b 😊Nasi uczniowie wiedzą, że warto pomagać naszym małym przyjaciołom!

• Nowości biblioteczne

07.12.2023

📚Rada Rodziców zakupiła nowe książki do naszej biblioteki. Oto nowości:

🔹Alfred Wiewiór i skradziona dynia/ A. Stelmaszyk

🔹Aveline Jones i duch z Malmouth/ P. Hickes

🔹Czy leci z nami pająk?/ K. Pannen

🔹Fantastyczne Stworzenia. Wielka księga legend o potworach/ T. Orsi

🔹Franc i tajemnica Jantaru/ D. Kaszubowska

🔹Głębiej. Tunele/ G. Roderick

🔹Godzina czarów/ M. Starosta

🔹Kot w jednym bucie/ P. Rychel

🔹Księga Axlin. Strażnicy Cytadeli/ L. G. Garcia

🔹Misja Rox. Strażnicy Cytadeli/ L. G. Garcia

🔹Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru/ J. R. R. Tolkien

🔹O chłopcu, który stał się psem/ B. Miller

🔹Sekret Xeina. Strażnicy Cytadeli/ L. G. Garcia🔹Skandar i złodziej jednorożców/ A. F. Steadman

🔹Skoczkowie w czasie. Pięć Królestw/ B. Mull🔹Szkoła Szpiegów na wakacjach/ S. Gibbs

🔹Szkoła Szpiegów/ S. Gibbs

🔹Tunele/ G. Roderick

🔹W obozie wroga. Szkoła Szpiegów/ S. Gibbs

🔹Wielka księga leśnych istot/ T. Orsi

🔹Wielka księga smoczych legend/ T. Orsi

🔹Z pajęczyny się urwałeś?! Pająk i mucha/ K. Pannen

🔹Złodziej opowieści/ C. Graham

🔹Zmiataj stąd, Bzyku! Pająk i mucha/ K. Pannen

🔹Zwyczajna Gwiazdka z rodziną Janssonów/ M. Widmark

🔹Zwyczajna wieś z rodziną Janssonów/ M. Widmark

🔹Zwyczajne wakacje z rodziną Janssonów/ M. Widmark

🔹Zwyczajny tydzień z rodziną Janssonów/ M. Widmark

Zapraszamy do czytania!

zespół nauczycieli bibliotekarzy

• Mikołajki 2c

07.12.2023

🎅Dzień Świętego Mikołaja 2c spędziła w Muzeum Fryderyka Chopina. Było dużo niespodzianek i aktywności przygotowanych specjalnie dla nas, a nawet prezenty. Obejrzeliśmy barwne przedstawienie w formie teatrzyku lalkowego opowiadające o dzieciństwie Fryderyka Chopina, zagranie przez Teatrzyk Frycek. Graliśmy na instrumentach perkusyjnych i śpiewaliśmy. Były warsztaty plastyczne, podczas których mogliśmy stworzyć własne, świąteczne ozdoby - światy - gwiazdy z kolorowych opłatków. Uczestniczyliśmy w koncercie kolęd i muzyki tradycyjnej. Był to dla nas dzień niezapomnianych wrażeń.

• Przygoda 1b z archeologią

07.12.2023

Klasa 1 b uczestniczyła ostatnio w lekcji muzealnej "Przygoda z archeologią" w Muzeum Narodowe w Warszawie. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się archeolog i co to są wykopaliska ⛏️🧐Mogliśmy dotykać przedmiotów, które archeolodzy wydobyli z wykopalisk, a nawet udało nam się odgadnąć, do czego przedmioty te były kiedyś wykorzystywane. Bardzo podobało nam się w muzeum, zachwyciły nas archeologiczne wystawy, a niektórzy z nas po wyjściu z muzeum stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać archeologami!

• Mikołajki w 5c

07.12.2023

🎅 W Mikołajki Mikołaj zaskoczył uczniów klasy 5c, którzy przyszli do szkoły w przekonaniu, że spędzą ten czas na lekcjach. Ku ich zdziwieniu w sali czekały na nich prezenty, w tym bilety do kina na film Wonka

• Dzielnicowy Dzień Wolontariusza

07.12.2023

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Centrum Promocji Kultury odbyła się już XI edycja obchodów Dzielnicowego Dnia Wolontariusza.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że:

🏆 Antonina Sypień z kl 7c otrzymała wyróżnienie w kategorii Wolontariat Indywidualny

🏆 Dyplom w kategorii Wolontariat Grupowy otrzymał nasz Szkolny Klub Wolontariusza

🏆 Podziękowania za wspieranie i stwarzanie uczennicom i uczniom w SP 168 warunków do podejmowania działań prospołecznych otrzymały pani dyrektor Anna Tkaczyk oraz panie psycholog Anna Żukowska i Małgorzata Rucińska-Kasprowicz.

Wielkie gratulacje 👏🏼👏🏼👏🏼

• Świetlicowy Kiermasz Świąteczny

07.12.2023

Od 5 grudnia serdecznie zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY znajdujący się przy wejściu głównym w naszej szkole.

Podczas kiermaszu można nabyć w przystępnych cenach:

🎄stroiki

🎄ozdoby bożonarodzeniowe

🎄drobne słodkości i upominki wykonane przez dzieci, wychowawców świetlicy i rodziców podczas zajęć świetlicowych.

Zebrane podczas kiermaszu fundusze zostaną przeznaczone na doposażenie świetlicy w materiały plastyczne, gry, klocki oraz sprzęt sportowy do zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu.

ZAPRASZAMY❗️❗️❗️

Organizatorzy: RADA RODZICÓW, ŚWIETLICA SZKOLNA