• Konkurs DACHL dla uczniów klas 7 i 8

04.04.2024

Serdecznie zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie DACHL dla uczniów klas 7 i 8.

Waszym zadaniem jest przedstawienie podstawowych informacji o krajach DACHL w języku niemieckim.

W pracy powinny się znaleźć następujące informacje:

offizieller Name ( oficjalna nazwa kraju)

Flagge (flaga+ zdjęcie)

Hauptstadt (stolica+ zdjęcia)

Gebirge (góry- 1-2 przykłady)

Kultur und Wissenschaft (kultura i nauka- wybrane postaci, minimum 4)

Format pracy- minimum A2

Termin- do 22 kwietnia 2024

• Skrzynka pomysłów i inicjatyw

04.04.2024

Drodzy Uczniowie klas 1-3,

Już 4 kwietnia, czyli w najbliższy czwartek startuje "SKRZYNKA POMYSŁÓW I INICJATYW", za pośrednictwem której można zgłaszać pomysły, inicjatywy i sugestie na temat funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego kl.1-3.

Wszystkie pomysły są mile widziane, nawet te z pozoru nierealne!

Swoje pomysły zapisz na kartce i wrzuć do skrzynki, która będzie dostępna na korytarzu 1 piętra (obok sali nr 53) w każdy czwartek podczas przerw

Możesz podpisać się imieniem i nazwiskiem oraz napisać, z której jesteś klasy, ale anonimowe pomysły są również mile widziane.

Pamiętaj, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie naszej szkoły!