• Europejski Dzień Języków

            26.09.2023

            Europejski Dzień Języków (EDJ) to coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. Tego zadanie podjęli się uczniowie klas 7 i 8 organizując gry i zabawy językowe. Uczniowie zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy przez radio węzeł przez zapowiedzi w 6 językach: angielskim, niemieckim, francuskim, ukraińskim, węgierskim i hiszpańskim.

            Podczas Europejskiego Dnia Języków uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych zabawach nie tylko podczas przerw, ale także w czasie lekcji języków obcych. Przedstawiamy fotorelację z pracy w grupach na języku angielskim w klasie 5b 👇👇👇👇

            Nie możemy nie wspomnieć o lekcjach języka niemieckiego! Tam też się sporo działo! 👇👇👇👇

          • Laptop dla ucznia

            22.09.2023

            ➡️Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

            ➡️Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem objęci zostaną uczniowie szkół publicznych i niepublicznych.

            ➡️Większość z 68 laptopów już trafiła do naszych uczniów klas czwartych

          • Dzień jesieni

            21.09.2023

            Uczniowie klasy 2b wykorzystując ostatnie dni lata wyruszyli w poszukiwania darów jesieni po to, aby wykonać portrety jesiennej damy

            Przy okazji zapraszamy do wspólnych obchodów pierwszego DNIA JESIENI.

            22 września (piątek) ubierzmy się na pomarańczowo! Każdy uczeń, który przyłączy się do zabawy nie będzie odpytywany!

          • Wybory samorządu uczniowskiego

            21.09.2023

            📣Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w naszej szkole oraz osoby z głową pełną pomysłów na zmiany.

            Kandydować może każdy uczeń z klas 4-8

            Pamiętaj tylko o ważnych terminach:

            📌zgłoszenie kandydatur do 27.09.2023r.

            Potwierdzeniem jest przygotowanie krótkiego filmu o sobie i pomysłach, które chcesz zaproponować społeczności szkolnej. Film należy przekazać bezpośrednio do Pani Magdaleny Lizińczyk.

            📌2-6.10.2023r. przedstawienie kandydatów uczniom klas 4-8 oraz internetowe głosowanie,

            📌9.10.2023r. ogłoszenie wyników wyborów.

            Może czekamy właśnie na Ciebie! 😉

          • Pola Nadziei

            21.09.2023

            Tradycyjnie o tej porze roku organizujemy zbiórkę pieniędzy na rzecz hospicjum przy ul. Tykocińskiej Ośrodek Hospicjum Domowe w ramach akcji POLA NADZIEI.

            W zamian otrzymamy cebulki żonkili, które posadzimy przed szkołą. Zrobi to klasa, która wpłaci najwięcej.

            Wiosną , gdy zakwitną będą symbolem naszej łączności z ludźmi chorymi na nowotwory.

            Proponujemy minimum 1 zł od każdego ucznia.

          • Dzień Głośnego Czytania

            20.09.2023

            29 września obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele bibliotekarze zapraszają chętnych uczniów klas starszych do zgłaszania się jako wolontariusze do czytania młodszym uczniom.

            Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 22 września w bibliotece.

            Serdecznie zapraszamy!

          • W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?

            19.09.2023

            Klasa 3b realizuje w tym roku szkolnym projekt edukacyjny Uniwersytet Dzieci :"W kosmos z klasą. Jakie tajemnice kryje wszechświat?"

            Podczas zajęć w ramach projektu uczniowie prowadzić będą doświadczenia i obserwacje, które przybliżą im podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej. Poznają planety Układu Słonecznego, spróbują zaobserwować spadające gwiazdy oraz dowiedzą się, czym są strefy czasowe. Uczestnicząc w projekcie, dzieci wzmocnią umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia oraz rozwiną swoją ciekawość.

            Zapowiada się świetna przygoda!

          • Szkoła bez doła

            18.09.2023

            AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI ruszyła z kampanią charytatywną "Szkoła bez doła" skierowaną do dzieci w wieku szkolnym. W tym roku druga jej odsłona, która stanowi odpowiedź nie tylko na sukces poprzedniej edycji, ale przede wszystkim na potrzeby młodzieży.

            Kolejna edycja programu będzie składać się z 4 bezpłatnych warsztatów online skierowanych do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Dzięki wirtualnej formie zajęć będą mogły z nich skorzystać dzieci niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Zapisy na cykl darmowych warsztatów internetowych ruszają już 18 września 2023 o godz. 10:00 i będą możliwe za pośrednictwem strony internetowej: www.szkolabezdola.pl.

          • Zbieramy Talenciaki !

            15.09.2023

            Nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w projekcie Szkoły Pełne Talentów. Jeśli chcą Państwo wesprzeć naszą szkołę w doposażeniu i zdobyciu atrakcyjnych nagród, zachęcamy do udziału!

            Akcja trwa od 1.09.2023 r.

            Talenciaki będzie można aktywować TU wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły. Można też wybrać tradycyjną formę i wrzucić Talenciaki do specjalnego pudełka znajdującego się w holu.

            Zapraszamy do udziału!

          • Dzień kropki

            12.09.2023

            Mały Samorząd Uczniowski zaprasza klasy 1-3 do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki.

            W piątek, 15.09.2023, będziemy obchodzić święto kreatywności, odwagi i zabawy czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Mały Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 1-3 na wspólne czytanie historii Vashti, kropkowe zabawy oraz tworzenie kropkowych dzieł sztuki. Spotkanie zaczynamy o godzinie 11.55 w sali gimnastycznej. Nie zapomnijcie tego dnia o kropkowanych ubraniach.

          • Narodowe czytanie

            12.09.2023

            "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej to 12. lektura akcji Narodowego Czytania. 8 września uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w czytaniu jednej z najbardziej znanych powieści autorki. Nasze panie polonistki zwróciły szczególną uwagę na fakt, że patron naszej szkoły swój pseudonim artystyczny przyjął właśnie od rzeki Niemen, która płynęła w pobliżu jego miejsca urodzenia.

            Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. Nad Niemnem to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

          • Obiady w szkolnej stołówce

            31.08.2023

            Szanowni Państwo,

             

            Obiady wydawane będą od dnia 06.09.2023 r na podstawie zaksięgowanej płatności (2 dni robocze).

             

            Koszt jednego posiłku:

             

            Zupa – 2,50 zł

            II danie - 5 zł

            Cały obiad – 7,50 zł

            Szczegóły dotyczące płatności znajdą Państwo na stronie szkoły w zakładce Płatności za obiady.